درب اتاقی (درب داخلی)

خانه » درب اتاقی (درب داخلی)

درب اتاقی یکی از مجموعه انواع درب هایی است که در مراحل ساخت هر ساختمانی به آن نیاز خواهید داشت. درب های داخلی ساختمان‌ها کمک می‌کنند تا فضای داخلی اتاق، از فضای خارجی آن جدا شود. وجود درب اتاقی موجب تفکیک فضایی آپارتمان شما خواهد شد؛ و به ساکنان احساس راحتی، امنیت و حفظ حریم خصوصی می‌دهد. برای بسیاری از ما تصور زندگی در خانه‌ای بدون درب های داخلی واقعا عجیب و سخت خواهد بود.

درب های اتاقی دارای انواع گوناگونی هستند. تنوع این درب ها بیشتر بر مبنای جنس و طراحی ظاهری آنها است؛ و به‌طور کلی کارایی همه آنها، آن چیزی است که در بالا ذکر شد. بنابراین انواع درب اتاقی (درب داخلی) که در ساختمان‌ها به کار می‌روند به چند دسته اصلی تقسیم می‌شوند که هر کدام ویژگی‌ها و در عین حال زیبایی خاص خود را دارا هستند.

انتخاب یک مدل مناسب درب برای فضای داخلی ساختمان به موارد زیادی بستگی دارد. میزان استفاده از درب که با تخمین میزان باز و بسته شدن آن باید مورد توجه قرار گیرد؛ اقلیم منطقه جغرافیایی، بخصوص مسئله رطوبت و در نهایت و شاید از همه مهم‌تر، نوع طراحی و معماری داخل ساختمان، از جمله مواردی هستند که در انتخاب یک مدل مناسب برای درب های اتاقی بسیار مهم است. در ادامه به توضیح مختصری در مورد آنها می‌پردازیم.

انواع درب اتاقی (درب داخلی) که در ساختمان ها به کار می روند به چند دسته اصلی تقسیم می شوند که هر کدام کارآیی و در عین حال زیبایی خاص خود را دارا می باشند.در ادامه به توضیح مختصری در مورد آن ها می پردازیم.

انواع درب اتاقی

درب‌های ذکر شده در بالا از رایج ترین درب‌ها می باشند که شاید به جرات بتوان گفت که درب‌های HDF سهم بزرگی از بازار درب‌های اتاقی (درب داخلی) را تصاحب کرده اند. دلیل این موضوع را می توان در زیبایی و تنوع مدلهای دربهای hdf دانست.

1-hdf: این درب‌ها که مخفف (HIGH DENSITY FIBER) می‌باشند، یکی از پرطرفدارترین‌ها در زمینه درب‌های داخلی محسوب می‌شوند. درب‌های اچ دی اف به دو صورت خام و رنگ شده در ساختمان ها به کار می‌روند که نوع خام آن بدون رنگ می‌باشد و پس از تحویل توسط مالک یا سازنده می‌بایست رنگ شود اما نوع رنگ شده درب‌های اچ دی اف که در کارخانه رنگ می‌شوند و هم از نظر نوع رنگ و هم از نظر سیستم رنگ آمیزی دارای کیفیت بالاتری می‌باشند.

2-mdf: این درب‌ها که مخفف (MEDIUM DENSITY FIBER) می باشند، بیشتر به جای آنکه در درب اتاقی مورد استفاده قرار بگیرند در درب‌های ورودی ساختمان ها استفاده می‌شوند. به دلیل هزینه بالاتری که نسبت به درب‌های HDF دارند سازندگان برای درب‌ اتاقی و داخلی کمتر از این نوع درب‌ها استفاده میکنند و استفاده از درب‌های hdf را به صرفه‌تر می‌بینند. اما به دلیل آنکه درب‌های MDF از استحکام بیشتری برخوردار هستند در درب‌های ورودی ساختمان ها از آنها استفاده می‌کنند در حالی که استفاده از درب‌های HDF در محل ورودی ساختمان‌ها کار اصولی و عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد.

3-مرسین: درب مرسین لوکس ترین درب اتاقی (درب داخلی)، توسط مدرنترین ماشین آلات و جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا ساخته می‌شوند. درب‌هایی که بنا به سفارش و نیاز بازار به صورت مدرن یا کلاسیک با MDF روکش PVC کره ای تولید و عرضه می‌گردند.


محصولات درب اتاقی سهند درب (دکودر ایرانیان)

نظرات بسته شده اند

buy active instagram followers buy facebook subscribers orlando seo