image درب‌های امنیتی فلزی با رویه چوبی image همه چیزی که شما باید در مورد درب‌های امنیتی خانه بدانید

اندازه استاندارد درب داخلی ساختمان

خانه » مقالات » اندازه استاندارد درب داخلی ساختمان
اندازه استاندارد درب داخلی ساختمان

تعویض درب، چه یک درب ورودی باشد یا داخلی، می‌تواند روشی ساده برای افزودن زیبایی به خانه شما باشد. خرید درب استاندارد باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه در مقایسه با سفارش یک درب داخلی ساختمان سفارشی می‌شود. اما از آنجا که خانه‌ها در سراسر کشور از نظر سبک، اندازه و سن متفاوت هستند، تشخیص یک اندازه مناسب و استاندارد برای درب داخلی ساختمان دشوار است. با این وجود، دستورالعمل‌های کلی و مشترک در مورد اندازه انواع درب اتاقی وجود دارد. اگر به دنبال تعویض درب ساختمان خود هستید، درب فعلی را اندازه بگیرید. اما اگر تصمیم دارید یک درب را به ساختمان خود اضافه کنید، توصیه می‌شود فضای باز شدن درب را نیز اندازه بگیرید. برای اطمینان از عملکرد مناسب، قبل از سفارش درب، از یک متخصص برای اندازه‌گیری درب کمک بگیرید، تا اندازه‌گیری شما را تایید کند.

چگونه درب داخلی ساختمان خود را اندازه‌گیری کنیم

برای به دست آوردن این که اندازه درب شما استاندارد است، باید اندازه‌گیری کنید. ابتدا ارتفاع و بعد از آن عرض را اندازه‌گیری کنید. سپس ضخامت یا عمق درب را اندازه‌گیری کنید. همچنین قاب درب را نیز باید اندازه بگیرید و قسمتی که درب بر روی آن قرار می‌گیرد و ارتفاع و عرض قاب شما نیز بسیار مهم است. این اندازه‌گیری‌ها شامل فضای اطراف قاب درب شما نمی‌شود. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که برای اندازه‌گیری درب جدید خود، فضای باز شدن آن را نیز در نظر بگیرید. درب باید بتواند آزادانه باز شود و هیچ مانعی در بین راه آن وجود نداشته باشد. می‌توان اندازه‌های درب را اندکی بیشتر در نظر گرفت.

درب داخلی برای اتاق‌ها

متداول‌ترین اندازه درب داخلی ساختمان 36 اینچ عرض 80 سانتی متر و ضخامتی در حدود 1 و 3/4 اینچ هستند. با این حال، درب‌های اتاقی مدرن‌تر می‌توانند به اندازه 30 یا 32 اینچ و به طول 96 اینچ باشند. درب‌های فایبرگلاس و درب MDF ، یا 80 اینچ یا 96 اینچ قد دارند. ضخامت درب نیز بسته به نوع مواد ممکن است متفاوت باشد.

خانه‌هایی که بیش از 50 سال پیش ساخته شده‌اند و یا درب‌های تزئینی سفارشی ممکن است از اندازه استاندارد درب‌های معمولی استفاده نکنند. امروزه برخی از درب‌های داخلی نیز می‌توانند به عنوان مجموعه‌ای از درب‌های دوتایی طراحی شوند، که باعث ایجاد یک درگاه دو برابر عرض استاندارد می‌شود.

درب‌های کشویی

به عنوان درب‌های بیرونی در قسمت پشتی منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند، رایج‌ترین و کم هزینه‌ترین نوع درب پشتی هستند. این درب‌ها به این خاطر ترجیح داده می‌شوند که نور طبیعی زیادی را به داخل خانه می‌آورند. آنها ساده هستند، زیرا در یک حرکت موازی بر روی یک ریل حرکت می‌کنند. درب‌های شیشه‌ای کشویی راهی آسان برای دسترسی به پاسیون یا ایوان خانه شما هستند. اندازه استاندارد 6 فوت و 8 اینچ به عرض 6 فوت است، اما در سایر اندازه‌ها نیز می‌توانید آنها را مشاهده کنید، اندازه درب نیز بسته به سازنده و محل نصب، ممکن است متفاوت باشد.

درب‌های داخلی برای جاهای خاص

درب‌های داخلی به طور کلی به درب‌های اتاق خواب و حمام اشاره دارند، اما برخی از خانه‌ها نیز ممکن است بالای راه پله‌ها و یا برای جدا کردن اتاق‌های خاص، دارای درب‌هایی باشند. تمام درب‌ها باید حداقل 80 اینچ قد داشته باشند، اما اندازه‌های عرض آنها متفاوت است و می‌تواند 24 اینچ، 28 اینچ، 30 اینچ، 32 اینچ و 36 اینچ باشد. اگر در خانه شما افرادی با معلولیت زندگی می‌کنند، حداقل عرض توصیه شده برای هر گذرگاه، 36 اینچ باید باشد. ضخامت درب‌های داخلی نیز متفاوت است، اگر چه استاندارد 1 و 3/8 اینچ است. اما اگر درب شما از 36 اینچ پهن‌تر یا از 90 اینچ بلندتر باشد، ضخامت توصیه شده 13/4 اینچ است.

درب‌های کمدی

این درب‌ها معمولا کوچک‌تر از درب‌های استاندارد هستند. در خانه‌های قدیمی‌تر، درب‌های کمدی ممکن است فقط 18 اینچ عرض داشته باشند. با این حال، خانه‌های جدیدتر با فضاهای وسیع‌تر ساخته می‌شوند و فضای درب کمدی آنها بیشتر است که این درب‌ها 30 اینچ عرض و 96 اینچ طول دارند.

نوشته های مرتبط

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.