image سه نمونه از درب‌های امنیتی برای ایمن‌سازی منزل شما image نکاتی در مورد لولای درب‌های امنیتی و اهمیت آنها

12 مرحله برای اندازه‌گیری درب

خانه » مقالات » 12 مرحله برای اندازه‌گیری درب
مراحل اندازه‌گیری درب داخلی

درب برای هر خانه یا محل کار بسیار مهم است و همیشه اندازه‌گیری درب به طرز صحیح به زیبایی محیط کمک زیادی می‌کند. بسیاری از افراد اندازه‌گیری درب‌ ها را بر اساس درب‌های موجود و به صورت اشتباه می‌گیرند که در هنگام تعبیه درب‌های جدید، مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

چگونه می‌توان درب داخلی را به درستی اندازه‌گیری کرد؟

برای تعویض درب‌های داخلی باید از اندازه درب اتاقی اطمینان داشته باشید. بسیاری از صاحبان خانه در این زمان دچار مشکل شده و هنگام خرید و نصب درب داخلی جدید، ناچار به پرداخت هزینه‌های اضافه می‌شوند. نکته اول این است که از اندازه‌گیری درب موجود خودداری کنید زیرا باید اندازه‌گیری‌های جدیدی را بر اساس قاب درب انجام دهید و برای تعبیه فریم‌های جدید، اندازه دیوار به دیوار را برای قرار گرفتن چهارچوب درب جدید در نظر بگیرید.

در صورت امكان، قاب‌های جدید درب را طوری در نظر بگیرید كه به راحتی درب‌های استاندارد را در خود جای دهند. این باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. اگر تصمیم به استفاده از قاب‌های موجود دارید، عرض، ارتفاع و ضخامت درب‌های جدید را بررسی کنید.

تعیین اندازه ارتفاع درب

اندازه داخلی چهارچوب را که در آن قسمت طولانی‌ترین ارتفاع مورد نیاز را تعیین می‌کند، اندازه‌گیری کنید. هنگام اندازه‌گیری درب، کف پوش را به یاد داشته باشید.

تعیین عرض درب

قاب درب باید در بالا، وسط و پایین اندازه‌گیری شود تا در صورت اختلاف بتوانید آن را در نظر داشته باشید.

تعیین ضخامت درب

رایج‌ترین ضخامت 35 میلی متر است، اما اندازه‌های 40 یا 44 میلی متر نیز در بازار موجود هستند.

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در یک درب جدید هستید، بسیار مهم است که به جای اندازه‌گیری درب موجود، در صورتی که می‌خواهید از چهارچوب قدیمی استفاده کنید، خود چهارچوب را اندازه بگیرید. همچنین، به یاد داشته باشید که امکان دارد اندازه‌گیری‌ها مناسب نباشند، اما باید گزینه‌ای برای اصلاح لبه‌های درب برای ایجاد فضای مناسب وجود داشته باشد. اگر برای اندازه‌گیری درب به راهنما احتیاج دارید، مهم است که با لوازم و اتصالات درب آشنایی داشته باشید و در صورت نیاز از شرکت سهند درب سلماس کمک بگیرید. ما می‌توانیم بدون هیچ زحمتی شما را در کل مراحل راهنمایی کنیم و حتی طیف گسترده‌ای از اندازه‌ها و الگوهای مختلف را برای درب‌های داخلی شما فراهم کنیم.

روند دوازده مرحله‌ای برای اندازه گیری درب داخلی

مرحله 1: باید در درجه اول تعیین کنید که تصمیم به استفاده از چهارچوب فعلی را دارید یا می‌خواهید آن را با یک نمونه جدید جایگزین کنید.

مرحله 2: باید مشخص کنید که درب از سمت راست باز می‌شود یا از سمت چپ.

مرحله 3: در صورت استفاده از چهارچوب فعلی، ضخامت آن را اندازه بگیرید.

مرحله 4: ویژگی‌هایی که برای درب می‌خواهید را در این مرحله در نظر نگیرید و فقط اندازه درب را در نظر داشته باشید.

مرحله 5: برای اندازه‌گیری عرض درب، قسمت تو رفتگی چهارچوب را در نظر بگیرید. چهارچوب دارای دو لبه است و در لبه‌ای که درب قرار می‌گیرد، چهارچوب عرض بیشتری دارد.

مرحله 6: ارتفاع چهارچوب را اندازه‌گیری کنید. این کار را مانند مرحله قبل انجام دهید و بیشترین ارتفاع را در اندازه‌گیری‌ها در نظر بگیرید. همیشه برای اندازه‌گیری چهارچوب درب، چند نقطه از آن را اندازه بگیرید.

مرحله 7: قبل از این که اندازه‌ها را به نجار بدهید، اندازه‌گیری‌ها را یکبار دیگر انجام دهید تا از صحیح بودن آنها مطمئن شوید.

مرحله 8: کیفیت چوب را برای چهارچوب (در صورتی که بخواهید آن را تعویض کنید) و همچنین برای درب قبل از نهایی کردن سفارش درب خود بررسی کنید. کیفیت باید به اندازه کافی خوب باشد که حداقل برای چند سال دوام داشته باشد. البته تمامی درب‌های ارائه شده در درب سلماس از مواد اولیه مرغوب ساخته می‌شوند.

مرحله 9: از روش‌های دقیق اندازه‌گیری استفاده کنید و سپس درب‌های داخلی را انتخاب کنید. درب‌هایی را انتخاب کنید که با دکوراسیون داخلی هماهنگ باشند.

مرحله 10: در صورتی که تصمیم به تعویض چهارچوب درب را دارید، باید اندازه‌گیری شما از دیوار تا دیوار باشد. اندازه‌گیری را از جایی انجام دهید که آجر با چهارچوب در تماس است. امکان دارد برخی از چهارچوب‌ها، اندکی بر روی دیوار قرار گرفته باشند که در هنگام اندازه‌گیری باید به این نکته توجه کافی داشته باشید.

مرحله 11: توجه داشته باشید كه نوع کفپوش و نوسان درب را در نظر بگیرید تا در آینده مشکلی نداشته باشید.

مرحله 12: اندازه‌گیری‌ها را مجدد انجام دهید تا اشتباهی در اندازه‌گیری نداشته باشید.

برای سفارش درب از سهند درب سلماس یا با شماره های مجموعه تماس گرفته یا از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید، تا بتوانید بهترین درب‌ها را برای فضای داخلی خانه و یا محل کار خود انتخاب کنید. معمولا درب‌ها اندازه‌ای استاندارد دارند، اما در صورتی که اندازه درب داخلی خانه شما با اندازه‌ها هماهنگ نباشد و نتوان از درب‌های موجود برای نصب استفاده کرد، ما گزینه‌ای برای ساخت درب سفارشی در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید مناسب‌ترین درب را برای خانه و یا شرکت خود تهیه کنید.

با تماس با ما، بهترین درب‌های شیک و مد روز که ساختار و طرحی زیبا دارند را می‌توانید انتخاب کنید. علاوه بر این، کلیه درب‌های داخلی، مقاوم و بادوام بوده و عملکرد و سبک آن به گونه‌ای است که می‌توان از آنها در محیط‌های مختلف استفاده کرد. درب‌های سلماس طیف گسترده‌ای از درب‌های داخلی را در خود جای داده‌اند که دارای سبک‌ها و مدل‌های متنوعی هستند. بعد از اندازه‌گیری درب داخلی خود، بهترین گزینه انتخاب درب‌ها با توجه به دکوراسیون محیط و یا حتی انتخاب درب‌های سفارشی در اندازه‌های مختلف است.

نوشته های مرتبط

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.