image پنج مورد که در هنگام خرید درب‌های امنیتی باید در ذهن داشته باشید image نحوه نصب درب امنیتی برای خانه و یا محل کار

نحوه انتخاب یک درب اتاق خواب

خانه » مقالات » نحوه انتخاب یک درب اتاق خواب
Bedroom door

از بین همه مواردی که می‌توانید در مورد خانه خود تغییر دهید، درب‌ها و پنجره‌ها بیشترین تاثیر را دارند. پروژه بهسازی منزل خود را با یک درب اتاق خواب جدید شروع کنید. هنگام انتخاب درب اتاق خواب، صاحبان خانه باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرند. اول، آنها باید دربی را پیدا کنند که از نظر بصری جذاب باشد و با دکور اتاق خواب و اتاق‌های اطراف آن مطابقت داشته باشد. همچنین مهم است که قبل از انتخاب نهایی مواردی مانند قیمت، نصب و راه‌اندازی و ویژگی‌های خاص را در نظر بگیرید. با متعادل کردن قیمت، کارکرد و زیبایی شناسی، احتمالا درب اتاقی مناسب را پیدا می‌کنید.

انتخاب درب اتاق خواب

برای انتخاب درب اتاق خواب باید مواردی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در زیر به چند مورد اشاره می‌کنیم.

سبک‌های مختلف درب اتاق خواب را با هم مقایسه کنید

در حالی که بیشتر درب‌های اتاق خواب روی لولا یا محورهای چرخان می‌چرخند، برخی از آنها به صورت کشویی حرکت می‌کنند. درب‌های چرخان بیشترین تنوع را دارند و به طور کلی نصب آنها راحت‌تر است. درب‌های کشویی ممکن است در فضاهای کوچک‌تر بهتر کار کنند زیرا هنگام باز شدن بر روی دیوار کناری حرکت می‌کنند. درب‌های کشویی انواع محدودی دارند و انتخاب طرح‌ها به طور کلی دشوارتر است.

تصمیم بگیرید که آیا به یک درب تکی نیاز دارید یا دربی با چهارچوب

اگر قصد استفاده مجدد از چهارچوب موجود را دارید، فقط یک درب تکی را انتخاب کنید. اگر در حال بهسازی خانه هستید و تصمیم به تعویض درب و چهارچوب را دارید، از یک درب به همراه چهارچوب استفاده کنید. این درب‌ها از قبل با چهارچوب هماهنگ شده‌اند و نیازی به هیچ اصلاح و تغییری ندارند نصب این درب‌ها برای نصب‌کنندگان تازه کار بسیار آسان‌تر است و احتمال خطاهای نصب را به شدت کاهش می‌دهد.

فضای بازشو را اندازه بگیرید تا اندازه درب اتاق خواب جدید مشخص شود

دربی که در یک قاب موجود قرار می‌گیرد باید اندازه قطر داخلی قاب از هر دو طول و عرض کوچک‌تر باشد. یک واحد درب و چهارچوب آماده نیز باید کوچک‌تر باشد و میله‌های چهارچوب درب به طور کامل در دیوار محکم شوند.

در نظر بگیرید که درب از چه سمتی باز می‌شود

به طور کلی، یک درب باید بچرخد به طوری که هنگام باز شدن در راحت‌ترین نقطه قرار گیرد. این به طور معمول به معنای نصب درب به گونه‌ای است که در کنار یک دیوار باز شود، اما حتما به سمتی که پنجره‌ای وجود نداشته باشد. اگر درب داخل اتاق باید به سمت چپ بچرخد، یک درب سمت چپ را انتخاب کنید در غیر این صورت نوعی را انتخاب کنید که به سمت راست باز شود.

مواد اولیه را برای درب خود انتخاب کنید

بیشتر درب‌های اتاق خواب از چوب ساخته شده‌اند، اگر چه برخی از آنها از مواد دیگری ساخته می‌شوند. چوب معمولا در هنگام استفاده برای درب اتاق خواب مقرون به صرفه و زیباتر خواهد بود اما باید از آن نگهداری مناسبی شود. اگر تصمیم دارید یک درب چوبی بخرید، در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید یک واحد توخالی ارزان قیمت یا یک درب تو پر گران‌تر خریداری کنید. درب چوبی تو پر می‌تواند به جلوگیری از انتقال صدا کمک کند و احساس سنگین‌تری دارد که ممکن است برخی افراد ترجیح دهند.

انتخاب طرح برای درب اتاق خواب

درب‌های اتاق خواب به صورت‌های صاف یا دارای طرح در دسترس هستند. اگر در مورد یک درب طرح‌دار تصمیم می‌گیرید، طرح‌های مختلف پانل را با هم مقایسه کنید تا بهترین مورد را برای خانه خود انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مناسب

درب‌های چوبی را می‌توان رنگ‌آمیزی کرد و یا از روکش‌های مختلف چوبی برای رویه آنها استفاده کرد. می‌توانید روکشی با الگوی چوب‌های طبیعی را انتخاب کنید.
نکته:
اگر عایق بودن در برابر صدا مهم‌ترین نگرانی شما است، یک درب دارای امتیاز STC را انتخاب کنید. هرچه امتیاز STC بالاتر باشد، صدای کمتری توانایی انتقال از درب را خواهد داشت.

نوشته های مرتبط

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.