image ویژگی ‌های درب امنیتی و آنچه باید قبل از خرید بدانید image بالا بردن امنیت خانه با نصب درب‌های ضد سرقت

راهنمای انتخاب بهترین درب‌ها برای اتاق خواب

خانه » مقالات » راهنمای انتخاب بهترین درب‌ها برای اتاق خواب
درب اتاق خواب

چه در حال ساخت خانه‌ای کاملا جدید باشید و چه در حال بازسازی، درب‌های اتاق خواب شما در ایجاد حریم خصوصی و راحتی در خانه شما مهم هستند. از ورودی‌های بزرگ برای اتاق‌های خواب گرفته تا انواع درب‌های صاف و با کمترین طرح برای ورود به اتاق‌های مهمان، انواع درب‌های اتاقی متناسب با نیاز شما وجود دارند.

گزینه‌های درب‌های داخلی با طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و متریال عرضه می‌شوند و با درب‌های اتاق خواب هیچ تفاوتی ندارند. وقتی می‌توان درب‌های مناسب برای اتاق خود را پیدا کرد، مهم است که صاحبان خانه نه تنها ظاهر را مورد توجه قرار دهند بلکه عملکرد و هزینه درب اتاقی را نیز در نظر بگیرند. در ادامه بخوانید تا در مورد بهترین سبک‌ها و مواد درب‌های اتاق منزل خود بیشتر بدانید.

سبک‌های محبوب درب‌های اتاق خواب

ورودی به اتاق خواب، به خصوص اتاق‌های خواب اصلی، فرصتی برای اضافه کردن زیبایی یا ایجاد حسی متفاوت به خانه شما است. در حالی که درب‌های مخصوص اتاق‌های خواب ساده یا دارای پنل‌های طرح‌دار برای انواع خانه‌ها در دسترس است، صاحبان خانه نیز ممکن است سبک‌های گران‌تری را انتخاب کنند. اگر چه برخی از درب‌ها به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند، اما درب‌های اتاق خواب قابل شستشو هم می‌توانند به صورت بازشو یا کشویی نصب شوند.

برای اتاق خواب‌های بزرگ، صاحبان خانه نیز ممکن است مجموعه‌ای از درب‌های فرانسوی را در نظر بگیرند، که برای ایجاد یک ورودی چشمگیر، طراحی می‌شوند. درب‌های فرانسوی با پرده‌های سبک، روشی زیبا برای استفاده در انواع اتاق‌های مختلف هستند.

بسیاری از اتاق‌های خواب شامل درب‌های اضافی هستند که به حمام یا کمد منتهی می‌شوند. از آنجا که به ندرت این درب‌ها در معرض دید قرار می‌گیرند، درب‌های دو طرفه و کشویی ساده و کارآمد اغلب برای این مکان‌ها در نظر گرفته می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علاوه بر این، مالکان خانه می‌توانند فضای داخلی خانه خود را با نصب درب‌هایی که به صورت کشویی درون دیوارها قرار می‌گیرند، اضافه کنند. این درب‌ها به گونه‌ای هستند که برای باز شدن به هیچ فضای اضافه‌ای نیاز ندارند و درب تقریبا به طور کامل درون دیوار قرار می‌گیرد و فقط دستگیره بیرون از دیوار قرار می‌گیرد. از این درب‌ها می‌توان برای کمدها نیز استفاده کرد، البته به شرطی که در کنار کمد دیواری، فضایی هم اندازه درب کمد وجود داشته باشد.

موارد مشترک برای درب‌های استفاده شده برای اتاق خواب

گزینه ایده‌آل برای اکثر صاحبان خانه که می‌خواهند هزینه‌های خود را کاهش دهند، درب اتاق خواب توخالی سبک است که به راحتی نصب می‌شوند. این درب‌ها با استفاده از تخته سه لا یا کامپوزیت قالب برای روکش خارجی ساخته می‌شوند، این درب‌ها دارای یک فضای داخلی توخالی هستند. این فضای داخلی توخالی، عایق صوتی ضعیفی را به دنبال دارد، اما این فضای خالی درب را مستعد آسیب ناشی از ضربه و فشار می‌کند.

درب‌های اتاقی با هسته جامد استحکام بیشتری دارند و وزن آنها نسبت به انواع تو خالی زیادتر است، زیرا فضای داخلی آنها با ترکیب فیبر چوب پر شده است. آنها عایق صدا هستند و دوام بسیار بهتری دارند و قیمت آنها نسبتا پایین است. این درب‌ها یک گزینه محبوب در بین درب‌های چوبی و انواع توخالی هستند.

درب‌های اتاقی چوبی که تو خالی نیستند، به طور سنتی به دلیل وزن ، استحکام و جذابیت کلاسیک مورد توجه بسیاری از صاحبان خانه قرار دارند. بسیاری از صاحبان خانه احساس می‌کنند که دوام درب چوبی جامد آنها باعث می‌شود این درب یک سرمایه‌گذاری ارزشمند باشد.

برای خانه‌ها و درب‌های اتاق خواب که در معرض رطوبت طولانی مدت یا دمای شدید قرار دارند، برخی از صاحبان خانه نیز ممکن است درب‌های فایبرگلاس با ضخامت متوسط (MDF) را انتخاب کنند. این ماده جایگزین به طور طبیعی در برابر پیچ و تاب مقاوم است و اغلب به دلیل دوام و قیمت مناسب از آن استفاده می‌شود.

نوشته های مرتبط

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.