image درب ایمنی چیست؟ image انواع درب ضد سرقت برای محل کار

در ضد سرقت را به قفل‌های ایمن مجهز کنید

خانه » مقالات » در ضد سرقت را به قفل‌های ایمن مجهز کنید
Security Door With secure lock

یکی از اساسی‌ترین موارد امنیتی در ضد سرقت که باید از جنس مرغوب باشد، قفل درب است كه انواع مختلفی دارد و برخی از انواع آنها به سیستم بدون كلید و آژیر هشدار دهنده مجهز هستند. این قفل‌ها تاکنون دستخوش تغییرات زیادی شده‌اند كه نیازهای مشتریان، این تغییرات را طلب می‌كند. درب ایمنی چیست؟ یک دربی‌ست که شکسته نمی‌شود و در صورتی که از قفل‌های مرغوب استفاده شود، می‌توان گفت تقریبا غیر قابل نفوذ خواهد بود.

مجموعه‌ای از قفل‌های درب ورودی برای انواع درب ضد سرقت ساخته شده‌اند كه شامل قفل‌های دستی نسبتا پر کاربردی هستند كه اكثرا توسط مالکان منازل مسكونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یكی از انتخاب‌هایی كه به كاربران برای حفظ امنیت داده می‌شود استفاده از قفل‌های چرخشی در کنار قفل اصلی درب ضد سرقت بوده كه به صورت مکمل قفل اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این قفل‌ها را می‌توان در کنار قفل اصلی درب نصب کرد و استفاده از آن راحت و رایج است. این قفل‌ها به صورتی طراحی شده‌اند كه دارای یک دكمه فشاری در قسمت داخلی دستگیره درب هستند و یك كلید نیز در قسمت بیرونی آنها استفاده می‌شود و درب اصلی می‌تواند از هر دو سمت قفل شود، بعضی از این قفل‌ها قابلیت استفاده كلید از هر دو سمت را می‌توانند داشته باشند.

قفل‌های چرخشی از ایمنی بالایی برخوردار هستند و در اشكال مختلفی عرضه می‌شوند و مرجع اسم این قفل‌ها به چرخش زبانه آنها بر می‌گردد. هیچ فنری در ساختار این قفل‌ها بكار نمی‌رود و یك سیلندر تكی قفل در آن استفاده شده و كلید فقط از یك طرف قفل مورد استفاده قرار می‌گیرد. یك دسته چرخشی در طرف دیگر آن قرار دارد و روكش مخصوصی بر این ساختار نصب شده است كه می‌توان به وسیله آن این قفل را بر روی درب نصب کرد.

بسیاری از افراد از دو قفل برای امنیت منزل خود استفاده می‌كنند و انواع مختلفی از قفل‌ها در بازار وجود دارند که می‌توانید برای در ضد سرقت اصلی خود استفاده کنید. مدل‌های بی‌کیفیت، شامل مجموعه‌ای از قفل‌ها هستند كه به صورت تركیبی از یک قفل ورودی و یك قفل چرخشی هستند، این نوع قفل‌ها بیشتر جنبه ظاهری دارند تا امنیتی. قفل چرخشی موجب استحكام بیشتر درب ضد سرقت می‌شود و بسیاری از تولید كنندگان درب، از قفل‌های چرخشی برای محصولات خود استفاده می‌کنند. آنها به صورت كلیددار طراحی می‌شوند كه فقط اجازه ورود یك كلید برای دو سمت قفل را به كاربر می‌دهند.

قفل‌های زبانه دار درب ضد سرقت

این قفل‌ها به دلیل وجود زبانه‌هایی كه در چارچوب می‌روند، به این صورت نامگذاری شده‌اند و از نظر ظاهری به قفل‌های چرخشی شباهت دارند، این قفل‌ها به صورت اتصالی با درب‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند این نوع قفل‌ها دارای ایمنی و امنیت بسیار بالایی هستند، بنابر این به نصب حرفه‌ای نیاز دارند و گاهی اوقات بر روی درب‌های ورودی بزرگ نصب می‌شوند. در درب‌های معمولی، قفل‌های چند زبانه‌ای به طور معمول برای درب‌های مسكونی استفاده نمی‌شوند اما استفاده از آنها در در ضد سرقت رایج است.

زبانه‌های محكم فلزی در ساختار این نوع قفل‌ها در جلوگیری از شکسته شدن و آسیب دیدن قفل نقش دارند و همچنین پوشش محكم فلزی كه در سطح دو طرف درب ضد سرقت استفاده شده، باعث بالا بردن امنیت و ایمنی آن می‌شود. سیستم بدون كلید درب ورودی با استفاده از یك كنترل الكتریكی به جای یك كلید مرسوم و سنتی، استفاده می‌شود.

نوشته های مرتبط

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.