image نحوه انتخاب یک درب اتاق خواب image ویژگی ‌های درب امنیتی و آنچه باید قبل از خرید بدانید

نحوه نصب درب امنیتی برای خانه و یا محل کار

خانه » مقالات » نحوه نصب درب امنیتی برای خانه و یا محل کار
نصب درب‌های امنیتی برای خانه

درب‌های امنیتی منزل امروزه برای بسیاری از مالکان خانه‌های مسکونی و شرکت‌ها و محل‌های تجاری به گزینه‌ای محبوب و کاربردی تبدیل شده است. این گزینه نه تنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است بلکه برای امنیت خانه نیز بسیار قابل اعتماد است. در حالی که بسیاری از درب‌های سنتی خانه‌ها از چوب ساخته شده‌اند، درب امنیتی معمولا از جنس آهن یا فولاد ساخته می‌شوند که می‌توانند یک لایه اضافی برای محافظت در اماکن مسکونی و تجاری مدرن ایجاد کنند.

وزن سنگین آنها، همراه با بدنه و ساختار داخلی فلزی، باعث می‌شود این درب‌ها در برابر فشار و ضربه و همچنین تا حدی در برابر انتقال آتش، نسوز و مقاوم باشند. همچنین از نظر فیزیولوژیکی، این نوع درب‌ها باعث می‌شوند که یک سارق احساس کند که ملک برای ورود وی بسیار سخت است.

با توجه به وزن و دوام سنگین آنها، بیشتر شما ممکن است فکر کنید که نصب درب امنیتی برای منزل و محل کار، وظیفه‌ای است که برای انجام به بهترین وجه، به یک متخصص نیاز دارد. البته، نصب یک درب ضد سرقت به خاطر استفاده از مواد اولیه مناسب، نسبتا سریع و آسان است.

در حقیقت، بسیاری از افراد که به کارهای فنی آشنایی دارند، با کمک تجهیزات حرفه‌ای و بهره بردن از اطلاعات و مشاوره کارشناسان ما در سهند درب می‌توانند درب‌های امنیتی منزل و یا محل کار خود را با موفقیت نصب کنند. مراحل زیر توضیح می‌دهند که چگونه شما به عنوان صاحب خانه می‌توانید درب‌های امنیتی منزل را نصب کنید.

مراحل نصب درب‌های امنیتی برای منزل یا محل کار

در ابتدا باید ارتفاع و عرض درب فعلی را اندازه بگیرید. همچنین بررسی کنید که قالب آجری درب فعلی شما باید به اندازه کافی عرض و ارتفاع داشته باشد تا بتوانید چهارچوب و درب جدید را نصب کنید. در صورت امکان باید درب و چهارچوبی را تهیه کنید که با اندازه‌های موجود هماهنگ باشد. اندازه‌ها را از بیرون چهارچوب و از لبه آجری دیوار در نظر بگیرید.

اگر چهار چوب قدیمی شما به اندازه کافی مقاوم است، می‌توانید آن را تعویض نکنید و درب جدید را بر روی چهارچوب قدیمی نصب کنید. البته باید اندازه‌های تمامی قسمت‌های چهارچوب و عمق آن متناسب با اندازه‌های درب جدید باشد تا درب بتواند به خوبی درون چهارچوب قرار بگیرد. عمق چهارچوب باید به اندازه‌ای باشد که زبانه و قفل درب جدید به اندازه کافی در چهارچوب بتواند قرار بگیرد و در مقابل فشار و یا ضربه بتواند مقاومت کافی داشته باشد.

اگر نیاز است تا چهارچوب را تعویض کنید، آن را باید از دیوار جدا کرده و دیوار اطراف آن را برای چهارچوب جدید آماده کنید. در ابتدا اندازه چهارچوب جدید را در نظر بگیرید و دیوار اطراف را به اندازه آن بزرگ کنید. دیوار را در محل‌هایی که چهارچوب به دیوار محکم می‌شود، شکاف دهید.

چهارچوب درب را به دیوار اطراف محکم کنید. در بعضی از محیط‌ها می‌توان با استفاده از جوشکاری، چهارچوب را به ستون‌ها و آهن‌های موجود در دیوار متصل کنید. البته باید دقت کنید که قبل از اتصال چهارچوب به دیوار، آن را تراز کنید و در حین نصب توجه داشته باشید که چهارچوب همچنان تراز بماند تا در آینده درب عملکرد مناسبی داشته باشد.

بعد از نصب چهارچوب، درب را در چهارچوب قرار دهید. این کار با قرار دادن درب در جای خود و عبور میله‌های لولا انجام دهید. چندین بار درب تازه نصب شده را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید که درب به خوبی می‌تواند حرکت کند. با دستورالعمل‌های ارائه شده توسط راهنمای کارخانه سازنده، یک مجموعه جدید دستگیره و قفل را نصب کنید.

می‌توانید برای تهیه انواع درب‌های امنیتی با ما تماس بگیرید تا بهترین و مقاوم‌ترین درب‌ها را ارائه دهیم و در صورت نیاز، افراد باتجربه آن را برای شما نصب کنند.

نوشته های مرتبط

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.