سهند درب
خط میانی
درب ضد سرقت طلا فروشی

ویژگی های درب ضد سرقت طلافروشی

همانطور که می‌دانید؛ در برخی از مشاغل حفظ امنیت محیط کار به دلایل متعددی در اولویت است. طلافروشی‌ها یکی از کسب و کارهایی هستند که اید محیط‌شان بسیار ایمن باشد تا سارقان نتوانند به سادگی به آن دستبرد بزنند.

اکثر افرادی که در این صنف فعالیت دارند؛ از ابزارهایی مانند دزدگیر هوشمند و دوربین‌های مداربسته برای رسیدن به این هدف استفاده می‌کنند. این در حالی است که فقط وجود دزدگیر و سایر دستگاه‌های دیجیتال امنیتی نمی‌تواند پاسخگوی تمام نیاز صاحبین این کسب و کار باشد.

بیشتر متخصصان حوزه فروش دستگاه‌های امنیتی، در کنار این وسایل الکترونیکی استفاده از یک درب مقاوم و ضد ضربه را نیز پیشنهاد می‌کنند. درب‌های ضد سرقت بهترین دربی هستند که می‌توان از آنها برای این منظور استفاده کرد.

درب ضد سرقت برای طلافروشی حکم نفس را برای بدن دارد. با نصب این نوع درب روی ورودی فروشگاه دیگر کسی نمی‌تواند با توسل به زود و به وسیله شکستن درب وارد ساختمان شود. حتی اگر تمام دستگاه‌های امنیتی را از کار انداخته باشد. در بخش‌های مختلف این مقاله بیشتر در مورد مزایای درب ضد سرقت طلافروشی ها صحبت خواهیم کرد.

 

آیا استفاده از درب ضد سرقت برای طلافروشی ها واقعا ضروری است؟

درب ضد سرقت همانطور که از نامش مشخص است؛ برای جلوگیری از ورودی سارقان به داخل ساختمان طراحی شده است. این درب‌ها ساختاری بسیار مستحکم دارند و به همین راحتی نمی‌توان آنها را شکست و وارد فروشگاه شد. در داخلی‌ترین قسمت این درب‌ها یک ورق فولادی مستحکم کار گذاشته شده است که وظیفه آن جلوگیری از تخریب بدنه به کمک روش‌هایی مانند ضربه زدن است.

این درب‌ها علاوه بر برخورداری از بدنه مستحکم، به نوعی قفل بسیار قوی نیز مجهز هستند که باز کردن آن کار ساده‌ای نیست. علاوه بر این یک درب ضد سرقت استاندارد طوری طراحی می‌شود که حتی نمی‌توان آن را با استفاده از دیلم نیز باز کرد.

 

درب طلافروشی ها

 

عوامل موثر در امنیت درب ضد سرقت طلافروشی

عوامل متعددی وجود دارد که در افزایش ایمنی درب‌های ساختمانی ضد سرقت موثر هستند. در ادامه به مهم‌ترین عوامل موثر در امنیت درب ضد سرقت به صورت مختصر اشاره خواهیم کرد:

ضخامت ورق فولادی داخل بدنه: هر چقدر ضخامت ورقی که به عنوان بدنه اصلی در درب‌های ضد سرقت به کار می‌رود بیشتر باشد؛ شکستن درب کار سخت‌تر و عملا غیرممکن‌تری خواهد شد.

کیفیت قفل: یکی از اصلی‌ترین راه‌های ورود سارقین به داخلی ساختمان، دستکاری قفل و خراب کردن مغزی آن است. دربی که به عنوان درب ضد سرقت طلافروشی ها کاربرد دارد؛ مجهز به قفلی است که قابل دستکاری و شکاندن نیست. این قفل‌ها دارای مغزی بسیار پیچیده‌ای هستند که هرگز بدون کلید امکان باز کردن‌شان وجود ندارد.

ضخامت ورق به کار رفته در چهارچوب: چهارچوب درب‌ها ضد سرقت نیز مانند بدنه داخلی آنها از ورق فولادی ساخته می‌شود. بنابراین اگر ضخامت این ورق زیاد باشد؛ کج کردن و آسیب زدن به چهارچوب سخت‌تر می‌شود. برخی از سارقان برای ورود به ساختمان به جای اینکه به درب فشار وارد کردن و بدنه و قفل آن را تخریب کنند؛ به سراغ چهارچوب می‌روند و سعی می‌کنند با آسیب زدن به این قاب راه ورود خود را باز کنند.

نوع لولا: در ساخت درب ضد سرقت برای طلافروشی ها از دو نوع لولا می‌توان استفاده کرد. لولاهای ساده که محصولات گروه اول را تشکیل می‌دهند مثل لولاهایی هستند که سایر درب‌های ساختمانی مانند درب گالوانیزه با آنها نصب می‌شوند. گروه دوم نیز لولاهایی هستند که به آنها لولای مخفی گفته می‌شود. این لولاها بعد از نصب به هیچ عنوان از بیرون دید ندارند و دسترسی به آنها بسیار سخت و پیچیده است. بنابراین نصب درب ضد سرقت طلافروشی با استفاده از این لولا باعث می‌شود که سارقان نتوانند با باز کردن لولا و در آوردن درب از روی چهارچوب وارد ساختمان شوند.

 

مزایای استفاده از درب ضد سرقت برای طلافروشی ها

طلافروشی شغل بسیار خطرناکی است؛ چرا که کالای عرضه شده در این فروشگاه‌ها با وجود حجم کم، بسیار ارزشمند و قیمتی است. بنابراین افرادی که به عنوان صاحبین این کسب و کارها در حال فعالیت هستند؛ باید به وسیله هر ابزاری که به آن دسترسی دارند؛ محیط کار خود را ایمن کنند.

یکی از بهترین راه‌های برای بالا بردن امنیت درب ورودی منزل و محل کار این افراد، استفاده از درب‌های ضد سرقت است. این درب‌ها بسیار ایمن هستند و در دو نوع درب ضد سرقت چوبی و درب ضد سرقت فلزی تولید می‌شوند.

طلافروشان می‌توانند از هر دو نوع این درب برای بالا بردن امنیت درب ورودی محل کار خود استفاده کنند؛ اما از آنجایی که در درب‌های ضد سرقت فلزی علاوه بر لایه داخلی، بدنه بیرونی نیز از فلز فولاد ساخته شده است؛ برای امنیت بیشتر بهتر است این درب را روی ورودی فروشگاه نصب کنند.

 

 آیا درب ضد سرقت همان درب ضد گلوله است؟

درب‌های ضد سرقت فلزی از بدنه‌ای فولادی برخوردار هستند که در برابر هر نوع ضربه‌ای مقاوم است و به سادگی نمی‌توان آن را تخریب کرد. با این حساب می‌توان گفت که این محصولات همان کاربرد درب ضد گلوله را دارند.

البته میزان مقاومت درب‌های ضد سرقت در برابر ضربه‌ای مانند برخورد گلوله به شدت به فاصله شلیک و نوع اسلحه‌ای که برای انجام این کار استفاده شده است بستگی دارد.

اگر به درب ضد سرقت به کار رفته برای حفظ امنیت یک فروشگاه عرضه و نمایش طلا از نزدیک و با اسلحه‌ای که قدرت زیادی دارد شلیک شود؛ ممکن است بدنه درب کمی آسیب ببیند ولی معمولا این آسیب آنقدری نیست که بتوان به سادگی به کمک آن وارد فروشگاه شد.

 

 لزوم حفظ امنیت محل کار

برخی از افراد تصور می‌کنند که امنیت فقط باید در محل زندگی آنها حفظ شود و در اولویت باشد. این در حالی است که آمارها نشان می‌دهند؛ مقوله امنیت برای هر ساختمانی، چه ساختمانی که به عنوان محل کارتان استفاده می‌شود و چه ساختمانی که در آن زندگی می‌کنید از اهمیت زیادی برخوردار است.

این نکته را فراموش نکنید که هر کسی حداقل 8 ساعت از طول شبانه روز را در محیط کار خود سپری می‌کند. بنابراین باید شرایطی را در این محیط فراهم کند که از نظر جانی و مالی در امان باشد و احساس ناامنی و خطر نداشته باشد.

این موضوع در مورد کسب و کارهایی مانند طلافروشی‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا کالایی که در این فروشگاه‌ها برای فروش در معرض دید مشتریان قرار می‌گیرند بسیار ارزشمند است و سرقت آن می‌تواند هر سارق حرفه‌ای را وسوسه کند. بنابراین صاحبین این کسب و کارها و مشاغل مشابه برای حفظ امنیت جانی خودشان هم که شده باید تا جای ممکن ایمنی را در محیط کاری خود ارتقا دهند.

 

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *