سهند درب
خط میانی
بهترین قفل درب با امنیت بالا

بهترین قفل درب با امنیت بالا

وقتی می‌خواهید از بین محصولاتی که با عنوان بهترین قفل درب با امنیت بالا در بازار فروخته می‌شوند یکی را انتخاب کنید؛ بهتر است بدانید که کدام یک از مدل‌ها کیفیت بالاتری دارند و امنیت بیشتری به خانه شما می‌دهند.

امروزه تنوع در تولیدات و رونق فروش باعث شده که محصولات با کیفیت پایین نیز بتوانند به این بازار راه پیدا کنند. بنابراین اگر می‌خواهید مطمئن شوید که با خرید بهترین قفل درب از خانه و یا شرکت خود با روشی کارآمد محافظت کرده‌اید؛ مواردی وجود دارد که باید در زمان خرید قفل درب آنها را در نظر بگیرید. اکثر افراد به فاکتور میزان امنیت در زمان انتخاب خود اهمیت نمی‌دهند.

اما اگر شما جزء این اکثریت نیستید؛ توصیه می‌کنیم که در این مقاله از بلاگ سهند درب که در مورد راهنمای انتخاب مناسب‌ترین قفل است با ما همراه شوید. در ادامه به مهم‌ترین مواردی که برای تامین امنیت قفل درب ضد سرقت به آن نیاز دارید اشاره شده است.

چگونه قفل درب ضد سرقت ایمن انتخاب کنیم

میزان امنیت خانه شما بستگی به قفلی دارد که روی درب‌های ورودی نصب کرده‌اید. از آنجایی که محصولات متنوعی در بازار وجود دارد؛ گاهی مشتریان دچار سردرگمی می‌شوند و از ما به عنوان متخصص سوال دارند که چطور می‌توانند یک قفل درب با امنیت بالا انتخاب کنند؟ چه فاکتورهایی در انتخاب این قفل اثرگذار است؟ توجه به کیفیت بدنه و ساختار قفل، پاسخ درست این سوالات است.

با بررسی دقیق محصولی که قرار است خریداری کنید می‌توانید تا حدودی به کیفیت آن پی ببرید. اما راه حل دیگری که برای گزینش بهترین قفل درب با امنیت بالا وجود دارد؛ خرید از محصولات شرکتی است که اعتبار دارد و به تولید قفل‌های باکیفیت مشهور است. با این تکنیک می‌توانید از انتخاب خود مطمئن شده و سطح ایمنی خانه خود را ارتقا دهید.

بهترین قفل درب با امنیت

مشخصات اصلی بهترین قفل درب با امنیت بالا

هنگامی که می‌خواهید انواع قفل درب با امنیت بالا را بررسی کرده و از میان آنها محصول مناسب با نیازتان را خریداری کنید؛ توجه به میزان محافظتی که هر کدام از این محصولات ارائه می‌دهند در درجه اول اهمیت قرار دارد. خرید قفل برای درب آپارتمان یا مغازه، بسیار پیچیده‌تر از انتخاب بهترین قفل برای انبار خانه است.

چرا که باید در روند گزینش، ویژگی‌های محصول مد نظر خود را تعیین کرده و آنها را با مشخصات محصولی که با عنوان قفل درب با امنیت بالا در حال فروخته شدن به شما است تطبیق دهید. در این صورت می‌توانید امنیت درب آپارتمان خود را ارتقا دهید.

الزامی در اینکه محصول منتخب شما تمام ویژگی‌های ذکر شده را داشته باشد وجود ندارد. با این حال هرچه قفل انتخابی شما، قابلیت‌های بیشتری داشته باشد؛ فضای خانه یا محل کار شما ایمن‌تر می‌شود. این نکته را فراموش نکنید که منظور ما از کیفیت، لزوما قیمت بالای محصول نیست.

چرا که برخی از تولیدکنندگان با تکیه بر توان نیروی انسانی و تجهیزات پیشرفته خود می‌توانند محصولاتی با قیمت مناسب و کارایی بالا تولید کنند. بنابراین در زمان خرید، قیمت قفل درب ضد سرقت نباید ملاک عمل شما باشد. بلکه توجه به فاکتورهای زیر از اهمیت بیشتری برخوردار است:

پیچیدگی سیلندر بهترین قفل درب

سیلندر اصلی‌ترین و فنی‌ترین بخش قفل محسوب می‌شود. پیچیدگی سیلندر قفل درب باعث می‌شود که باز کردن قفل برای سارقان دشوارتر شود. به عبارت دیگر هرچه آرایش داخلی قفل پیچیده‌تر باشد؛ سارقین شانس کمتری برای باز کردن آن خواهند داشت. پیچیدگی ساختاری در این قطعه داخلی موجب می‌شود که پیدا کردن وسیله‌ای مناسب برای باز کردن آن به سادگی میسر نباشد.

بنابراین هرچه سیلندر قفل پیچیده‌تر باشد؛ تعداد کمتری از افراد قادر خواهند بود امنیت خانه شما را با باز کردن این قفل و ورود به خانه، تهدید کنند. اگر به دنبال درب ضد سرقتی هستید که کاملا مطابق با استانداردهای روز دنیا باشد؛ دیگر نباید نگران امنیت خانه خود باشید.

چرا که اکثر این درب‌ها مجهز به قفل‌هایی هستند که از سیلندرهای پیچیده‌ای برخوردارند. در واقع ساختار پیچیده سیلندر یکی از استانداردهای اجباری در تولید این درب‌هاست.

بیشتر بدانید : “در هنگام خرید درب ضدسرقت به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟ “

اجزای داخلی ساخته شده با فلز مقاوم

این که قفل انتخابی شما از نظر بدنه تا چه میزان محکم و استوار است؛ به مقدار فلزی که در ترکیب آن استفاده شده است بستگی دارد. همانطور که می‌دانید برای نصب قفل درب باید بخشی از درب سوراخ شود. اگر این سوراخ به درست و با شعاع مناسب ایجاد نشود باعث می‌شود که قفل، از قسمت داخل آسیب‌پذیرتر شود. بنابراین اگر قفلی انتخاب کنید که تمام ساختار داخلی آن از فلز مقاوم ساخته شده باشد؛ حتی اگر این سوراخ بزرگ‌تر از حد استاندارد باشد؛ باز هم امکان آسیب‌رساندن به بدنه قفل وجود ندارد.

علاوه بر این ابزارهایی وجود دارند که می‌توانید به کمک آنها بدون آسیب رساندن به اطراف، قفل را بر روی درب نصب کنید. قفل‌هایی که از فلز مقاوم ساخته شده‌اند به راحتی باز نمی‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید قفلی را روی درب‌های خود نصب کنید که سطح بالای از ایمنی را دارند؛ محصولات ساخته شده از فلز مقاوم، بهترین گزینه خواهند بود.

در اغلب موارد می‌توانید با در دست گرفتن قفل و با توجه به وزن آن، میزان محتوای فلزی که در ساختش استفاده شده است را تخمین بزنید. قفل‌های سنگین نشانگر این حقیقت هستند که در ساختار آنها از شکاف‌های گسترده خبری نیست یا قطعات پلاستیکی برای کاهش هزینه ساخت در آنها استفاده نشده است. وجود فضای خالی در بدنه قفل و یا استفاده از قطعات پلاستیکی در این محصول، در نهایت امنیت شما را به خطر می‌اندازد. بنابراین برای اینکه بتوانید لقب بهترین قفل درب حیاط را به یک محصول بدهید؛ باید از فلزات قوی و سنگین در ساخت آن استفاده شده باشد.

قدرت پیچ

علاوه بر میزان فلز به کار رفته در تولید قفل، پیچ‌هایی که قرار است آن را روی درب نگه دارند نیز باید مستحکم باشند. بیشتر فشار وارده به این محصول بعد از نصب، روی پیچ‌هاست. این پیچ‌ها باید از جنس فولاد ساخته شوند تا بتوانند این میزان از فشار را تحمل کنند. فلز فولاد در برابر حملات (لگد، ضربه، برخورد چکش و غیره) مقاومت زیادی دارد و به سادگی تخریب نمی‌شود.

بدون این مقاومت، پیچ و مهره‌ها ممکن است با ضربه تا حدی خم شوند و کل مکانیزم قفل را به خطر بیاندازند. بهترین قفل درب حیاط قفلی است که از پیچ‌های محکمی برخوردار است که در برابر برش نیز مقاومت می‌کنند. به این ترتیب سارقان نمی‌توانند با استفاده از اره برقی یا دستی قفل را باز کرده و وارد خانه شوند.

چطور درب ورودی ساختمان را ایمن‌تر کنیم؟

علاوه بر انتخاب یک درب استاندارد و باکیفیت و نصب یک قفل مستحکم و قوی روی آن، چند روش دیگر نیز وجود دارد که می‌توانید به کمک آنها، درب ورودی خانه را مستحکم‌تر کرده و از ورود سارقان جلوگیری کنید.

بهترین قفل درب

 از ابزارهای ایمن دیگر استفاده کنید

وقتی صحبت از روشی برای ارتقاء امنیت درب ورودی می‌شود؛ گاهی اوقات ساده‌ترین روش همان بهترین و در دسترس‌ترین گزینه است. برای اینکه بدانید چگونه باید درب ورودی خانه خود را ایمن‌تر کنید؛ نیازی نیست که متخصص باشید. بلکه کافیست که از تجربه افرادی که سال‌هاست در این حوزه به عنوان کارشناس فعالیت دارند استفاده کنید.

نصب درب آپارتمانی یکی از گزینه‌هایی است که اکثر این افراد به منظور ارتقاء ایمنی ساختمان به شما پیشنهاد می‌کنند. گاهی اوقات سارقان با وجود استفاده شما از یک قفل درب با امنیت بالا می‌توانند راهی برای ورود پیدا کنند. اما اگر علاوه بر درب ضد سرقت استاندارد که مجهز به قفل ایمن و قوی است؛ یک درب ضد سرقت فلزی نیز روی مدخل ورودی ساختمان نصب کنید؛ می‌توانید با خیال راحت‌تر خانه را خالی گذاشته و به سفر بروید.

یک قفل اضافه روی درب نصب کنید

اگر دربی که روی ورودی ساختمان نصب کرده‌اید از نوع ضد سرقت باشد؛ معمولا 2 قفل مجزا روی آن نصب است. در این شرایط نیازی نیست که قفل سومی روی درب نصب کنید. چرا که اگر سارقین بتوانند یکی از این قفل‌ها را باز کنند؛ قفل بعدی عملکرد خود را حفظ خواهد کرد. مکانیزم این قفل‌ها از یکدیگر کاملا جدا است و از کار انداختن یکی، تداخلی در کارکرد دیگری ایجاد نمی‌کند. با این وجود اگر از درب‌های معمولی استفاده می‌کنید؛ نصب یک قفل درب با امنیت بالا جدید راه آسانی برای ایمن‌سازی درب ورودی و افزایش امنیت خانه محسوب می‌شود.

قفل‌های استاندارد زیادی در بازار وجود دارد که قابل نصب بر روی انواع درب هستند. فقط کافیست که در زمان خرید عکس درب خانه خود را نشان فروشنده بدهید. یکی از قفل‌هایی که ایمنی زیادی دارند؛ قفل‌های هوشمند هستند. این ابزارهای الکترونیکی، ضمن ایمنی بالا، امکان باز و بسته کردن درب از دور را برای شما فراهم می‌کنند.

بنابراین اگر این قفل را روی درب خانه خود وصل کنید و یادتان برود که بعد از خروج آن را قفل کنید؛ می‌توانید از هر کجا که هستید این کار را انجام دهید. ضمن اینکه اگر سابقه گم کردن کلید دارید یا برای‌تان زیاد پیش آمده که از خانه بیرون آمده‌اید و کلید را فراموش کرده‌اید؛ حتما از این قفل‌ها بر روی درب خانه خود استفاده کنید.

درب خانه را به طور کلی عوض کنید

همانطور که می‌دانید؛ در حال حاضر تکنولوژی‌های ساخت در هر صنعتی رو به رشد است. بر همین اساس هر روزه ما شاهد ظهور محصولاتی در بازار هستیم که از نظر ایمنی و امکانات رفاهی، با نمونه‌های قدیمی تفاوت فاحشی دارند. این موضوع در مورد صنعت تولید درب و پنجره نیز صدق می‌کند. در این صنعت، با تکیه بر نوآوری‌های جدید، محصولات فوق‌العاده‌ای در حال تولید است. منظور ما از محصولات فوق‌العاده، درب‌هایی است که هم از نظر ایمنی و هم از نظر ظاهری با آنچه که در ذهن ماست فرسخ‌ها فاصله دارد.

در تولید این محصولات، به تمامی جزئیات اعم از جنس متریال و روش تولید توجه ویژه‌ای می‌شود. بنابراین آنچه که به عنوان محصول نهایی از این ریل خارج می‌شود؛ کالای با ارزش و قابل اتکایی است. درب‌های ضد سرقت یکی از این محصولات ارزشمند هستند که با ورودشان به بازار توانسته‌اند امنیت ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری را به شدت ارتقا دهند.

در تولید این نوع درب‌ها از یک تکنولوژی کاملا پیشرفته استفاده می‌شود. ضمن اینکه ساختاری طراحی شده برای این محصول نیز کاملا مورد اعتماد است و بارها ایمنی آن توسط آزمایشگاه‌های معتبری در سراسر دنیا بررسی و تایید شده است.

بنابراین بهترین کاری که می‌توانید برای ارتقاء ایمنی خانه خود انجام دهید؛ تعویض درب‌های قدیمی با درب‌های ضد سرقت است. جالب است بدانید که این محصولات جدید، علاوه بر تجهیز شدن با امکانات ایمنی فوق‌العاده مانند قفل‌های مستحکم، از نظر استحکام بدنه نیز قابل مقایسه با درب‌های چوبی قدیمی نیستند. در بدنه داخلی این درب‌ها از یک ورق فولادی استفاده شده است که از درب در برابر ضربه محافظت می‌کند. بنابراین اگر سارقان برای باز کردن درب به زور متوسل شود؛ باز هم باز کردن این درب‌ها کار ساده‌ای نیست. این در حالی است که قفل‌های مورد استفاده در روند تولید این محصولات، خودشان از نظر سطح ایمنی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند.

بیشتر بدانید : “ آموزش تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

آیا قفل درب نیاز به نگهداری دارد؟

بله. قفل هم مانند سایر لوازم خانه، برای حفظ عملکرد خود نیاز به نگهداری دارد. بیشتر توصیه‌هایی که برای نگهداری از قفل وجود دارند؛ اقدامات پیشگیرانه هستند. به عنوان مثال اجتناب از ضربه زدن به قفل یکی از این اقدامات موثر است. با فشار آوردن به قفل هنگام چرخاندن کلید یا استفاده از کلید دیگری که برای این قفل نیست؛ ساختار داخلی قفل دچار مشکل می‌شود و ممکن است به مرور یا به صورت ناگهانی دچار خرابی قطعات داخلی شود.

بنابراین اگر می‌خواهید از قفل خانه خود بیشتر محافظت کنید؛ از فشار آوردن به کلید هنگام باز کردن درب به شدت اجتناب کنید و مطمئن شوید که از کلید درست برای باز کردن قفل استفاده کرده‌اید.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *