سهند درب
خط میانی
راهنمای انتخاب بهترین درب امنیتی بیرونی

راهنمای انتخاب بهترین درب امنیتی بیرونی

یک درب امنیتی بیرونی می‌تواند از خانه و خانواده شما در برابر سرقت و وقایعی نظیر آن محافظت کند. این درب‌ها از مقاومت و دوام بالایی در برابر ابزارهایی که سارقان معمولا استفاده می‌کنند و همچنین نیروهای فیزیکی ناشی از لگد زدن به درب، برخوردار هستند. بنابراین هنگام انتخاب درب امنیتی بیرونی نه تنها باید کیفیت ساخت درب را در نظر بگیرید؛ بلکه باید به درجه کیفی چهارچوب و یراق‌آلات مورد استفاده در آن نیز توجه کنید.

انتخاب بهترین درب امنیتی بیرونی

فولاد و روکش چوب 2 ماده اصلی هستند که برای ساخت درب‌های امنیتی ورودی کاربرد دارند. تفاوت این درب‌ها با درب‌های معمولی چوبی این است که درب‌های چوبی نفوذپذیرتر هستند و در برابر ضربه مقاومت بسیار کمتری دارند. بنابراین سارقان می‌توانند با ضربات دست یا پتک آنها را تخریب کرده و به سادگی وارد خانه شما شوند. این در حالی است که درب‌های ضد سرقت چوبی و درب ضد سرقت رویه فلزی را نمی‌توان با استفاده از ابزارهای اولیه و ساده باز کرد و نفوذ به داخل خانه از طریق آنها بسیار سخت‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. اگر به دنبال یک درب باکیفیت با ظاهر چوبی و امنیت بالا هستید؛ باید به سراغ این گزینه‌ها بروید. در پروسه ساخت درب‌ ضد سرقت هم از فولاد که بسیار مقاوم است و هم از چوب که بسیار زیباست استفاده می‌شود. بنابراین این محصول همزمان دارای دو ویژگی منحصربه‌فرد کیفیت و زیبایی است.

مهم نیست که چه نوع درب امنیتی بیرونی را انتخاب می‌کنید؛ مهم این است که در زمان خرید اطمینان حاصل کنید که جنس باکیفیت بازار را انتخاب کرده‌اید. اگر درب مورد نظر شما، دارای پانل‌های شیشه‌ای است؛ باید به این نکته توجه کنید که پانل‌های شیشه درون درب نباید بیش از حد نزدیک به یکدیگر بوده یا در هم قفل شوند. محصولاتی که از این ویژگی‌ها برخوردار هستند؛ می‌توانند به بهترین شکل از نفوذ سارقان به درون خانه جلوگیری کنند. از طرف دیگر جنس شیشه‌ای که برای ساخت این محصولات استفاده می‌شود نیز باید نشکن و بسیار مقاوم باشد.

اگر جنس شیشه ضعیف باشد؛ سارقان می‌توانند آن را به سادگی خرد کرده و وارد خانه شوند. بنابراین توصیه کلی ما این است که اگر درب‌های دارای طرح شیشه‌ای مد نظرتان است؛ حتما به دنبال محصولاتی باشید که قاب تعبیه شده برای شیشه‌ها و خود جنس شیشه‌ای که رو درب نصب شده از نوع باکیفیت باشد. اگر به کیفیت محصول انتخابی شک دارید یا نمی‌توانید یک فروشنده مطمئن پیدا کنید حتما از درب‌های بدون شیشه استفاده کنید.

انتخاب بهترین درب امنیتی بیرونی

استفاده از ابزار و یراق‌آلات مناسب در درب امنیتی بیرونی

درب امنیتی بیرونی شما باید دارای لولای مخصوص باشد که به جلوگیری از نفوذ سارقان کمک می‌کند. این لولاها دارای یک پین غیرمتحرک هستند که مانع از باز شدن درب و نفوذ سارقان می‌شوند. حتما در زمان انتخاب درب ضد سرقت به کیفیت قفلی که روی آن نصب است توجه کنید. منظور ما از کیفیت، داشتن همزمان دو ویژگی ایمن بودن و استاندارد بودن است. نفوذ به درب‌هایی که به لولاهای معمولی و قفل‌های ساده مجهز شده‌اند بسیار آسان‌تر است. این در حالی است که تجهیز درب با قفل‌های ایمنی باکیفیت، امنیت آن را به شدت افزایش می‌دهد. اگر قفلی را که برای درب ورودی انتخاب می‌کنید از انواع معمولی باشد و به راحتی باز شود؛ اگر حتی بهترین و مقاوم‌ترین نوع درب را هم انتخاب کرده باشید باز هم تاثیری در امنیت خانه نخواهد داشت.

با انتخاب یک چهارچوب مناسب برای درب جدید خود، امنیت آن را تقویت کنید. بسیاری از درب‌های امنیتی بیرونی با چهارچوب‌های ویژه و مخصوص خود عرضه می‌شوند. این چهارچوب‌ها از صفحات فلزی مقاومی درست شده‌اند و در مقابل ضربه بسیار مقاوم هستند. با انتخاب دربی که با چهارچوب خود سازگار است می‌توانید از امنیت بالاتری برخوردار شوید. ضمن اینکه معمولا فرایند نصب این محصولات آسان‌تر نیز می‌باشد. پس فراموش نکنید که چهارچوب درب‌های ضد سرقت باید قوی باشند و به راحتی تغییر شکل ندهند. اگر از چهارچوبی استفاده کنید که از آهن ضعیف ساخته شده باشد؛ در اثر فشار و یا ضربه، به راحتی تغییر شکل خواهد داد. همیشه از چهارچوب قوی برای درب‌های ایمنی استفاده کنید تا مقاومت بالایی داشته باشد و جلوی نفوذ افراد را بگیرد.

درب‌های امنیتی فولادی برای تمام کسانی که خواهان امنیت بیشتر ساختمان خود هستند؛ یک لایه محافظ اضافی ارائه می‌دهد. این درب‌های امنیتی از ورق‌های آهنی قوی یا فولادی ساخته شده‌اند. این ورق‌ها در بخش داخلی درب قرار می‌گیرند و از بیرون قابل تشخیص نیستند. بنابراین نگران ظاهر ساختمان خود نباشید. چرا که درب‌های ضد سرقت دقیقا شبیه به درب‌های چوبی معمولی هستند. با این تفاوت که به دلیل حضور فولاد در بدنه خود، از مقاومت بیشتری برخوردارند. برای انتخاب درب امنیتی فولادی، همیشه به دنبال مدل‌هایی باشید که از نظر ظاهری متناسب با فضا و سبک چیدمان خانه شما باشند. امنیت ارائه شده توسط درب‌های ضد سرقت به حد کافی بالا است. بنابراین در زمان این انتخاب تنها نیاز دارید تا طرح و شکل سطح رویی آنها را در نظر بگیرید. شرکت سهند درب سلماس تولید کننده درب‌های ضد سرقت و درب‌ اتاقی در انواع مختلف بوده و سفارشات شما را در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت آماده خواهد کرد.

چطور مطمئن شویم که محصول منتخب ما بهترین درب امنیتی بیرونی است؟

چند نکته اساسی وجود دارد که اگر در زمان انتخاب به آنها توجه کنید؛ می‌توانید مطمئن شوید که محصول منتخب شما بهترین درب امنیتی بیرونی است. این نکات عبارتند از:

  • اعتبار شرکت تولیدکننده

حتما قبل از مراجعه به بازار این محصول، در مورد شرکت‌های تولیدکننده آن اطلاعاتی کافی را به دست آورید. سپس برای اینکه انتخاب اصلحی داشته باشید؛ شرکت‌های موجود را بر اساس اعتبار و خوش‌نامی‌شان و کیفیت محصولات تولیدی آنها رده‌بندی کنید. مطالعه نظرات دیگر مصرف‌کنندگان بهترین منبع برای کسب این اطلاعات است.

  • نصب

نصب این درب‌ها دقیقا به اندازه کیفیت ساخت‌شان اهمیت دارد. بنابراین حتما از تولیدکننده‌ای خرید کنید که خدمات نصب خود را زیر نظر بهترین و باتجربه‌ترین نصابان به مشتریان عرضه می‌کند. بارها پیش آمده که مشتری حتی بعد از خرید بهترین درب امنیتی بیرونی به دلیل استفاده از نصاب مبتدی، عملکردی که از درب انتظار داشته را دریافت نکرده است.

  • کیفیت محصول

اگر شرکت منتخب شما از کیفیت محصول خود مطمئن باشد؛ حتما در زمان نصب به شما ضمانت‌نامه اعطا می‌کند. در این ضمانت‌نامه معمولا باید گواهینامه‌ها و تاییدیه‌های معتبر محصول درج شده باشد. متاسفانه برخی از شرکت‌های تولیدی، ضمانت‌نامه‌های خود را بدون درج تاییدیه‌ها به مشتری عرضه می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که محصول آنها بدون نظارت قانونی تولید شده و ممکن است از کیفیت بالایی برخوردار نباشد.

  • جنس درب

بهترین درب امنیتی بیرونی محصولی است که جنس بدنه اصلی آن فولاد روکش شده با چوب یا فرآورده‌های چوبی مانند MDF است. اگر قصد دارید که برای آپارتمان مسکونی خود درب ضد سرقت یا درب امنیتی بخرید؛ حتما باید اطمینان حاصل کنید که محصول منتخب شما دارای عایق صوتی عالی است. علاوه بر این نوار پلاستیکی دور چهارچوب را نیز باید بررسی کنید تا مطمئن شوید که درب بعد از بسته شدن، خوب روی چهارچوب چفت شده و امکان عبور گرد و خاک وجود ندارد.

  • ویژگی‌های محصول

اگر می‌خواهید از ساختمان خود بیشتر محافظت کنید؛ حتما محصولی را انتخاب کنید که خاصیت ضد حریق نیز داشته باشد و یا یک درب ضد حریق بخرید. به خصوص اگر در مجتمع آپارتمانی زندگی می‌کنید. در چنین ساختمان‌هایی معمولا احتمال ایجاد حریق و آتش‌سوزی بالاست. ممکن است در زمان خرید، فروشنده شما را متقاعد کند که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، محصولی با ویژگی‌های کمتر و یا کیفیت پایین‌تر انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم که هرگز جان خودتان و امنیت ساختمان‌تان را به خاطر پول به خطر نیاندازید. ضمن اینکه اگر محصول مورد نظر شما ویژگی‌های دیگری مانند ضد آب بودن داشته باشد که چه بهتر.

  • قفل درب

اگرچه درب‌های ضد سرقت معمولا مجهز به دو قفل هستند؛ اما آن چیزی که نشانه کیفیت این محصول است؛ تعداد قفل‌ها و زبانه‌های آن نیست. بلکه کیفیت خوب و استفاده از برند مرغوب بازار است که تعیین‌کننده کیفیت درب است. بنابراین حتما مارک‌های معروف بازار را پیدا کرده و مطمئن شوید که روی درب منتخب شما یکی از این قفل‌ها نصب است. الزامی در این که درب حتما باید دارای دو قفل باشد وجود ندارد. قفل بالا اهمیت کمتری دارد و فقط 20 تا 30 درصد روی امنیت قفل پایین تاثیر می‌گذارد. بنابراین به کیفیت قفل پایین بیشتر توجه کنید.

  • چهارچوب

اگر ساختمان شما قدیمی است و قصد بازسازی آن را دارید باید در مورد خرید یک چهارچوب جدید یا استفاده از همین چهارچوب قدیمی تصمیم‌گیری کنید. به طور کلی درب‌های ضد سرقت موجود در بازار به صورت فیکس شده روی چهارچوب خودشان به فروش می‌رسند. بنابراین بهتر است همزمان با تعویض درب، چهارچوب آن را نیز عوض کنید. چرا که معمولا چهارچوب‌های قدیمی ضعیف هستند و از آنجایی که کیفیت محصول وابسته به تک تک اجزا تشکیل‌دهنده آن است؛ بهتر است چهارچوب قوی‌تری برای آن انتخاب کنید.

انواع درب‌های امنیتی ورودی

درب‌هایی که با عنوان درب ضد سرقت یا درب امنیتی فروخته می‌شوند؛ بر اساس متریال به کار رفته در تولیدشان به عنوان بخش ظاهری محصول، به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. برخی از بهترین درب‌های ضد سرقت موجود در بازار عبارتند از:

 

درب‌های تمام چوب : درب‌های چوبی نه تنها ظاهر بسیار زیبایی دارند؛ بلکه بسیار قوی و مستحکم هستند و یکی از بهترین‌های موجود در بازار محسوب می‌شوند. علاوه بر این، استحکام هر دربی معمولا به کیفیت قفل و چهارچوب آن بستگی دارد. بنابراین روی اکثر محصولات تمام چوب هم از قفل ایمن و هم از چهارچوب مستحکمی استفاده می‌شود. تنها عیب درب‌های چوبی نیاز آنها به نگهداری دوره‌ای به منظور حفظ یکپارچگی درب و غیرقابل نفوذ ماندن آن است.

درب‌های پی‌وی‌سی : این محصولات که اکثرا مجهز به یک قفل ضد ضربه و سیستم قفل چند نقطه‌ای هستند؛ انتخاب مناسبی برای نصب در ورودی ساختمان می‌باشند. این درب‌ها هم از نظر ظاهری تقریبا شباهت زیادی با درب‌های چوبی داشته و هم دارای ویژگی‌های متمایزی هستند. به عنوان مثال درب‌های PVC عموما هم ضد ضربه و هم ضد آب هستند و به همین خاطر می‌توانند جایگزین مناسبی برای درب‌های تمام چوب باشند.

درب‌های کامپوزیتی : این محصولات با هدف پاسخگویی به تمام ایراداتی که به محصولات مشابه وارد بود؛ به بازار عرضه شدند. درب کامپوزیتی یکی از ایمن‌ترین درب‌ها برای استفاده به عنوان درب ورودی و بهترین درب امنیتی بیرونی است.

بیشتر بدانید : “ مقایسه درب pvc و درب uPVC ” 

آیا ظاهر درب روی کیفیت آن تاثیرگذار است؟

خیر. ظاهر درب به نوع متریال مورد استفاده برای ساخت بدنه بستگی دارد و ارتباطی به کیفیت محصول ندارد. تمام روکش‌ها و متریالی که برای ساخت درب‌های ضد سرقت استفاده می‌شوند؛ دارای تاییدیه‌های معتبر هستند. بنابراین اگر محصول انتخابی شما دارای ضمانت‌نامه و تاییدیه است اما از نظر ظاهری ضعیف به نظر می‌رسد؛ با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

گاهی برخی از تولیدکنندگان نامعتبر از این نقطه ضعف مشتریان استفاده کرده و با تزیین بدنه درب به تجهیزات غیرضروری قصد فریب آنها را دارند. این در حالی است که جنس بدنه و ضخامت فولادی که داخل آن کار گذاشته شده است؛ اولویت بیشتری نسبت به ظاهر آن دارد. از آنجایی که هنگام خرید نمی‌توانید داخل درب را مشاهده کنید؛ بهترین کار اطمینان به محصولات یک شرکت معتبر است که مجوز و تاییدیه‌های لازم را دارد.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *