انتخاب بهترین قفل درب با امنیت بالا

انتخاب بهترین قفل درب با امنیت بالا

وقتی می‌خواهید از بین قفل درب با امنیت بالا در بازار یکی را انتخاب کنید، بهتر است بدانید کدام یک از مدل‌ها را باید در نظر بگیرید. ممکن است محصولاتی با کیفیت پایین‌تر نیز در بازار موجود باشند، اما اگر می‌خواهید مطمئن شوید که از خانه و یا شرکت خود با روشی کارآمد محافظت کرده‌اید، مواردی وجود دارند که باید در نظر بگیرید. اکثر مردم به امنیت اهمیت نمی‌دهند، اما اگر جزء اکثریت نیستید، وقت آن است مهم‌ترین مواردی که برای تامین امنیت قفل درب ضد سرقت به آن نیاز دارید را بدانید.

مشخصات قفل درب با امنیت بالا

هنگامی که می‌خواهید انواع قفل درب با امنیت بالا را بررسی کنید، مهم است که بتوانید تفاوت میزان محافظتی که ارائه می‌دهند را تشخیص دهید. این امر پیچیده‌تر از انتخاب بهترین قفل برای انبار خانه شما است. شما باید مشخصات قفل درب با امنیت بالا را در نظر بگیرید و سعی کنید بفهمید که چه ویژگی‌هایی دارد که شما به آن نیاز دارید.

شما الزاما به قفلی نیاز ندارید که همه موارد ذکر شده در زیر را داشته باشد، اما هرچه قابلیت‌ها بیشتر باشد، امنیت بهتری را ارائه می‌دهد. شما همچنین می‌توانید از این اطلاعات برای یافتن مدل‌هایی استفاده کنید که اگر چه توسط یک شرکت در رده متوسط تولید شده‌اند اما کیفیت قابل قبولی دارند. فقط مطمئن باشید که قفل درب با امنیت بالا که انتخاب می‌کنید، قابلیت‌های زیر را دارد.

1. پیچیدگی سیلندر قفل

وقتی به پیچیدگی سیلندر قفل درب نگاه می‌کنید، سعی کنید بفهمید درک پیچیدگی آن تا چه حد برای یک مجرم دشوار است. هرچه آرایش داخلی قفل پیچیده‌تر باشد، مجرمان شانس کمتری برای باز کردن آنها خواهند داشت تا بتوانند وسیله‌ای مناسب را برای باز کردن آن پیدا کنند.

همه قفل‌ها قابل باز شدن هستند، اما شما قطعا نمی‌خواهید کسی بتواند قفل درب ورودی خانه شما را با موفقیت باز کند. هرچه سیلندر قفل پیچیده‌تر باشد، تعداد کمتری از افراد قادر خواهند بود امنیت خانه شما را تهدید کنند. اگر به دنبال درب ضد سرقتی هستید که کاملا مطابق با استانداردها ساخته شده باشد، دیگر نیازی به نگرانی درباره سیلندر قفل درب‌های با امنیت بالا نخواهید داشت.

2. اجزای داخلی ساخته شده با فلز مقاوم

این که قفل شما تا چه میزان سخت است، به مقدار فلزی که در ترکیب آن استفاده شده است بستگی دارد. زیرا باید قسمتی از درب خارج شود تا بتوانید قفل درب را نصب کنید. این امر زمانی به وقوع می‌پیوندد که سوراخ‌هایی را درون بدنه قفل حفر کنید که باعث می‌شود درب در اطراف سخت افزار قفل آسیب پذیر باشد.

ابزارهایی وجود دارند که به بهترین روش ایمن، می‌توان قفل را بر روی درب‌های شما نصب کرد که آسیب زیادی به اطراف قفل نمی‌زنند. قفل‌هایی که از فلز مقاوم ساخته شده‌اند به راحتی باز نمی‌شوند. اما به احتمال زیاد شما می‌خواهید قفل درب‌های با امنیت بالا داشته باشید که دارای سطح بالای محافظتی هستند، قفل‌های ساخته شده از فلز مقاوم، بهترین گزینه خواهند بود.

اغلب می‌توانید با به دست گرفتن قفل‌ها، میزان محتوای فلزی آنها را متوجه شوید. قفل‌های سنگین نشانگر این حقیقت هستند که در ساختار آنها شکاف‌های گسترده یا قطعات پلاستیکی برای کاهش هزینه، کمتر استفاده شده است. هنگامی که یک شرکت با فضای خالی و یا با قطعات ساخته شده از پلاستیک قفل‌های خود را می‌سازد، این در نهایت امنیت شما را قربانی می‌کند. قفل درب‌های دارای امنیت بالا باید از فلزات قوی و سنگین ساخته شده باشند و از طرفی باید هر چه بیشتر از این قطعات باکیفیت در تولید محصولات خود استفاده کنند.

3.قدرت پیچ

علاوه بر محتوای فلزی قفل، قفل‌های شما همچنین به پیچ و مهره‌هایی نیاز دارند که بتوانند میزان نیروی زیادی را تحمل کنند. قفل درب با امنیت بالا که بر روی درب‌های ضد سرقت نصب می‌شوند، از پیچ و مهره‌های فولادی محکم برخوردار خواهد بود که در برابر حملات (لگد، ضربه، برخورد چکش و غیره) مقاومت می‌کنند. بدون این مقاومت، پیچ و مهره‌ها ممکن است تا حدی خم شوند که منجر به آسیب دیدگی کل مکانیزم قفل شود.

قفل درب‌های با امنیت بالا از پیچ‌های محکمی بهره می‌برند که در برابر برش نیز مقاومت می‌کنند. مجرمان نمی‌توانند با استفاده از اره برقی یا دستی برای نفوذ به این دست قفل‌ها استفاده کنند و درب را باز کنند. این مورد از حملات کمتر رخ می‌دهند، اما اگر نگران این دست تهدیدات هستید، پیچ شما باید در برابر برش نیز مقاوم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.