سهند درب
خط میانی
تفاوت انواع درب ضد سرقت

تفاوت انواع درب ضد سرقت

یکی از اولین اقدامات برای امنیت هر محیط، نصب درب ورودی با مقاومت بالا است. در صورتی که از درب ورودی با مقاومت کم استفاده شود، به راحتی امنیت محیط به خطر خواهد افتاد. انواع مختلفی از درب‌های ورودی را در بازار می‌توانید پیدا کنید اما اگر می‌خواهید علاوه بر زیبایی، امنیت خانه و یا دفتر کار شما هم تامین شود، می‌توانید از انواع درب ضد سرقت برای ورودی خانه و یا دفتر کار خود استفاده کنید. در این مطلب از بلاگ سهند درب به بررسی تفاوت انواع درب ضد سرقت پرداخته ایم.

تنوع و تفاوت انواع درب ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت مانند انواع دیگر درب‌ها دارای تنوع بالایی هستند و کشورهای مختلف هر کدام محصولات متنوع و متفاوتی را ارائه می‌دهند. اولین موردی که در هنگام انتخاب درب ضد سرقت باید در نظر بگیرید مقاومت آن است. این مقاومت باید به گونه‌ای باشد که در مرحله اول بتواند در برابر ورود افراد مزاحم مانعی به وجود آورد و از جهت دیگر دوام بالایی را برای درب فراهم کند. انواع مرغوب درب‌های ضد سرقت از قفل‌های چند نقطه‌ای استفاده می‌کنند که در برابر ضربه و فشار بالا استحکام مطلوبی دارند.

تنوع و تفاوت انواع درب ضد سرقت

در بازار، درب‌های ضد سرقت از سه کشور ایران، چین و ترکیه بیشترین تنوع را دارند. درب‌های چینی ظریف‌تر بوده و وزن آنها کمتر از انواع ترک و ایرانی است. از طرف دیگر برخی از درب‌هایی که در ایران تولید می‌شوند از طرح انواع ترک الهام گرفته و بعضی از قطعات از کشور ترکیه وارد شده و برای ساخت این درب‌های ضد سرقت استفاده می‌شوند. در زیر به برخی از مشخصات درب‌های تولید شده در این سه کشور اشاره خواهیم کرد.

مشخصات انواع درب های ضد سرقت

هر کدام از این کشورها درب‌هایی در رده بندی‌های مختلف از لحاظ کیفیت و مواد به کار رفته تولید می‌کنند. درب‌های چینی معمولا وزن کمتری دارند، ولی انواع درب‌های مرغوب آنها با برخی از تولیدات کشورهای ایران و ترکیه رقابت می‌کنند.

درب‌های چینی معمولا از ورق‌های آهنی برای سطح رویی درب استفاده کرده و آنها را با رنگ‌های چوبی عرضه می‌کنند، در برخی از آنها این پوشش فلزی با پی وی سی پوشش داده می‌شود. در مقابل، اکثر درب‌های ترک و ایرانی پوشش روی آنها از چوب استفاده شده است. این پوشش‌ها از پی وی سی با روکش چوب طبیعی و یا با پوشش ام دی اف تولید می‌شوند.

سایر مشخصات این نوع درب های امنیتی

یکی دیگر از مشخصات درب‌های ضد سرقت وزن آنها است که انواع چینی دارای وزنی سبک هستند. اما درب‌های تولید شده ترک و ایرانی وزن بالاتری دارند، به طوری که تقریبا وزن آنها دو برابر انواع چینی است. معمولا برای ساخت انواع درب‌های چینی، آهن ماده اصلی است، در صورتی که در مدل‌های ترک و ایرانی از فولاد مقاوم در ساخت درب استفاده شده است.

مشخصات انواع درب های ضد سرقت

برای تشخیص انواع چینی و ترک می‌توان به لولاهای آنها توجه کرد. لولا در انواع ایرانی و ترک از داخل قابل مشاهده است، در صورتی که مدل‌های چینی لولا را نمی‌توان از داخل و یا خارج مشاهده کرد و آنها کاملا مخفی هستند. لولاهای به کار رفته در درب‌های ترک و ایرانی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و دوام بالایی دارند و برای مدت زمان زیادی بدون تغییر به کار خود ادامه می‌دهند.

انواع درب‌ ضد سرقت چینی به طور کامل در کشور چین ساخته می‌شوند. انواعی از درب‌های ضد سرقت ترک در بازار موجود هستند که قطعات آنها از کشور ترکیه وارد ایران شده و در ایران مونتاژ می‌شوند و کیفیت بالاتری نسبت به انواع چینی دارند. بعضی از درب‌ها هم در کشور ترکیه تولید و مونتاژ شده و بعد به ایران صادر می‌شوند. یکی از اجزاء مهم در هر درب، قفل است. انواع چینی از قفل‌های ضعیف استفاده می‌کنند ولی درب‌هایی که در کشور ترکیه و ایران تولید می‌شوند به خاطر استفاده از ابزار و یراق و قفل‌های باکیفیت و مرغوب از تولیدکنندگان مطرح، دوام و مقاومت بالایی در مقابل فشار و ضربه دارند.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *