سهند درب
خط میانی
در ضد سرقت را به قفل‌های ایمن مجهز کنید

در ضد سرقت را به قفل‌ های ایمن مجهز کنید

یکی از اساسی‌ترین موارد امنیتی در ضد سرقت که باید از جنس مرغوب باشد، قفل‌ های ایمن است که انواع مختلفی دارد و برخی از انواع آنها به سیستم بدون کلید و آژیر هشدار دهنده مجهز هستند. این قفل‌ها تاکنون دستخوش تغییرات زیادی شده‌اند که نیازهای مشتریان، این تغییرات را طلب می‌کند. درب ایمنی یک دربی‌ست که شکسته نمی‌شود و در صورتی که از قفل‌های مرغوب استفاده شود، می‌توان گفت تقریبا غیر قابل نفوذ خواهد بود.

 قفل‌ های ایمن برای درب های ضد سرقت

مجموعه‌ای از قفل‌های درب ورودی برای انواع درب ضد سرقت ساخته شده‌اند که شامل قفل‌های دستی نسبتا پر کاربردی هستند که اکثرا توسط مالکان منازل مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از انتخاب‌هایی که به کاربران برای حفظ امنیت داده می‌شود استفاده از قفل‌های چرخشی در کنار قفل اصلی درب ضد سرقت بوده که به صورت مکمل قفل اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ضد سرقت را به قفل‌ های ایمن مجهز کنید

این قفل‌ها را می‌توان در کنار قفل اصلی درب نصب کرد و استفاده از آن راحت و رایج است. این قفل‌ها به صورتی طراحی شده‌اند که دارای یک دکمه فشاری در قسمت داخلی دستگیره درب هستند و یک کلید نیز در قسمت بیرونی آنها استفاده می‌شود و درب اصلی می‌تواند از هر دو سمت قفل شود، بعضی از این قفل‌ها قابلیت استفاده کلید از هر دو سمت را می‌توانند داشته باشند.

بیشتر بدانید : ” درب ایمنی چیست؟

قفل های چرخشی برای درب ضد سرقت

قفل‌های چرخشی از ایمنی بالایی برخوردار هستند و در اشکال مختلفی عرضه می‌شوند و مرجع اسم این قفل‌ها به چرخش زبانه آنها بر می‌گردد. هیچ فنری در ساختار این قفل‌ها بکار نمی‌رود و یک سیلندر تکی قفل در آن استفاده شده و کلید فقط از یک طرف قفل مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک دسته چرخشی در طرف دیگر آن قرار دارد و روکش مخصوصی بر این ساختار نصب شده است که می‌توان به وسیله آن این قفل را بر روی درب نصب کرد.

بسیاری از افراد از دو قفل برای امنیت منزل خود استفاده می‌کنند و انواع مختلفی از قفل‌ها در بازار وجود دارند که می‌توانید برای در ضد سرقت اصلی خود استفاده کنید. مدل‌های بی‌کیفیت، شامل مجموعه‌ای از قفل‌ها هستند که به صورت ترکیبی از یک قفل ورودی و یک قفل چرخشی هستند، این نوع قفل‌ها بیشتر جنبه ظاهری دارند تا امنیتی. قفل چرخشی موجب استحکام بیشتر درب ضد سرقت می‌شود و بسیاری از تولید کنندگان درب، از قفل‌های چرخشی برای محصولات خود استفاده می‌کنند. آنها به صورت کلیددار طراحی می‌شوند که فقط اجازه ورود یک کلید برای دو سمت قفل را به کاربر می‌دهند.

قفل های چرخشی برای درب ضد سرقت

قفل‌های زبانه دار درب ضد سرقت

این قفل‌ها به دلیل وجود زبانه‌هایی که در چارچوب می‌روند، به این صورت نامگذاری شده‌اند و از نظر ظاهری به قفل‌های چرخشی شباهت دارند، این قفل‌ها به صورت اتصالی با درب‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند این نوع قفل‌ها دارای ایمنی و امنیت بسیار بالایی هستند، بنابر این به نصب حرفه‌ای نیاز دارند و گاهی اوقات بر روی درب‌های ورودی بزرگ نصب می‌شوند. در درب‌های معمولی، قفل‌های چند زبانه‌ای به طور معمول برای درب‌های مسکونی استفاده نمی‌شوند اما استفاده از آنها در در ضد سرقت رایج است.

زبانه‌های محکم فلزی در ساختار این نوع قفل‌ها در جلوگیری از شکسته شدن و آسیب دیدن قفل نقش دارند و همچنین پوشش محکم فلزی که در سطح دو طرف درب ضد سرقت استفاده شده، باعث بالا بردن امنیت و ایمنی آن می‌شود. سیستم بدون کلید درب ورودی با استفاده از یک کنترل الکتریکی به جای یک کلید مرسوم و سنتی، استفاده می‌شود.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *