سهند درب
خط میانی
نحوه نصب درب امنیتی برای خانه و یا محل کار

نحوه نصب درب امنیتی برای خانه و یا محل کار

هیچ محله‌ای نمی‌تواند محافظت کامل از خانه و یا شرکت شما را تضمین کند، اما روش‌های عملی برای محافظت از یک خانه یا شرکت، اشیاء با ارزش و عزیزان وجود دارد. یکی از موثرترین راه‌ها برای شروع، نصب درب امنیتی در خانه یا شرکت شما است.

درب‌های امنیتی منزل امروزه برای بسیاری از مالکان خانه‌های مسکونی و شرکت‌ها و محل‌های تجاری به گزینه‌ای محبوب و کاربردی تبدیل شده است. این گزینه نه تنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است بلکه برای امنیت خانه نیز بسیار قابل اعتماد است. در حالی که بسیاری از درب‌های سنتی خانه‌ها از چوب ساخته شده‌اند، درب امنیتی معمولا از جنس آهن یا فولاد ساخته می‌شوند که می‌توانند یک لایه اضافی برای محافظت در اماکن مسکونی و تجاری مدرن ایجاد کنند.

اهمیت نصب درب امنیتی

درب‌های امنیتی دقیقا مانند درب‌های معمولی نصب می‌شوند، به جز این که می‌توانند به اندازه کافی سنگین باشند تا چنین نصب‌هایی را به یک کار دو نفره تبدیل کنند. هنگامی که تصمیم گرفتید چه نوع درب امنیتی به بهترین وجه می‌تواند متناسب با نیازهای شما باشد و خرید را انجام داده‌اید، به یکی از اصلی‌ترین مراحل، یعنی نصب درب ضد سرقت امنیتی می‌رسد.

نحوه نصب درب امنیتی برای خانه و یا محل کار

وزن سنگین آنها، همراه با بدنه و ساختار داخلی فلزی، باعث می‌شود این درب‌ها در برابر فشار و ضربه و همچنین تا حدی در برابر انتقال آتش، نسوز و مقاوم باشند. همچنین از نظر فیزیولوژیکی، این نوع درب‌ها باعث می‌شوند که یک سارق احساس کند که ملک برای ورود وی بسیار سخت است.

با توجه به وزن و دوام سنگین آنها، بیشتر شما ممکن است فکر کنید که نصب درب امنیتی برای منزل و محل کار، وظیفه‌ای است که برای انجام به بهترین وجه، به یک متخصص نیاز دارد. البته، نصب یک درب ضد سرقت به خاطر استفاده از مواد اولیه مناسب، نسبتا سریع و آسان است.

بیشتر بدانید : ”  نحوه اندازه گیری درب کابینت ” 

در حقیقت، بسیاری از افراد که به کارهای فنی آشنایی دارند، با کمک تجهیزات حرفه‌ای و بهره بردن از اطلاعات و مشاوره کارشناسان ما در سهند درب می‌توانند درب‌های امنیتی منزل و یا محل کار خود را با موفقیت نصب کنند. مراحل زیر توضیح می‌دهند که چگونه شما به عنوان صاحب خانه می‌توانید درب‌های امنیتی منزل را نصب کنید.

نصب درب امنیتی

برای نصب درب امنیتی چند ابزار لازم است. هر درب متفاوت است، بنابراین قبل از نصب آنها، خواندن دستورالعمل‌های سازنده مهم خواهد بود. لیست اصلی ابزارهای مورد نیاز برای نصب درب امنیتی در منزل شما شامل یک چکش، یک متر برای اندازه گیری، پیچ گوشتی و سمباده هستند. این ابزارها حداقل مواردی است که باید در هنگام نصب درب همراه داشته باشید. ابزاری برای صاف کردن لبه‌های چوب، پیچ‌ها و عایق نیز مورد نیاز است.

با فرض این که یک درب از قبل در محل نصب شده است، اولین قدم برای نصب درب امنیتی جدید، آماده سازی و باز کردن درب نصب شده قدیمی است. پس از باز کردن درب قدیمی، باید چهارچوب آن را نیز از دیوار جدا کنید. برای تامین امنیت بالاتر می‌توان درب ضد سرقت را همراه چارچوب مقاومی که می‌توانید همراه آن تهیه کنید، نصب کرد.

مراحل نصب درب‌های امنیتی برای منزل یا محل کار

در ابتدا باید ارتفاع و عرض درب فعلی را اندازه بگیرید. همچنین بررسی کنید که قالب آجری درب فعلی شما باید به اندازه کافی عرض و ارتفاع داشته باشد تا بتوانید چهارچوب و درب جدید را نصب کنید. در صورت امکان باید درب و چهارچوبی را تهیه کنید که با اندازه‌های موجود هماهنگ باشد. اندازه‌ها را از بیرون چهارچوب و از لبه آجری دیوار در نظر بگیرید.

اگر چهار چوب قدیمی شما به اندازه کافی مقاوم است، می‌توانید آن را تعویض نکنید و درب جدید را بر روی چهارچوب قدیمی نصب کنید. البته باید اندازه‌های تمامی قسمت‌های چهارچوب و عمق آن متناسب با اندازه‌های درب جدید باشد تا درب بتواند به خوبی درون چهارچوب قرار بگیرد. عمق چهارچوب باید به اندازه‌ای باشد که زبانه و قفل درب جدید به اندازه کافی در چهارچوب بتواند قرار بگیرد و در مقابل فشار و یا ضربه بتواند مقاومت کافی داشته باشد.

اگر نیاز است تا چهارچوب را تعویض کنید، آن را باید از دیوار جدا کرده و دیوار اطراف آن را برای چهارچوب جدید آماده کنید. در ابتدا اندازه چهارچوب جدید را در نظر بگیرید و دیوار اطراف را به اندازه آن بزرگ کنید. دیوار را در محل‌هایی که چهارچوب به دیوار محکم می‌شود، شکاف دهید.

اهمیت نصب درب امنیتی

مراحل نصب چارچوب این نوع درب ها

قبل از نصب درب جدید، باید چارچوب را نصب کنید و برای این کار نیاز خواهد بود تا آن را به جاهایی محکم کنید که درب قدیمی از آن استفاده می‌کرده است. چارچوب را باید در هنگام نصب تراز کنید، هرگونه اشکال در نصب چارچوب باعث اختلال در عملکرد درب خواهد شد. بعد از نصب چارچوب، نوبت به قرار دادن درب بر روی لولاها می‌رسد.

این کار با قرار دادن پایین درب در زیر لولا و سپس کج کردن آن است، بقیه نصب درب از طریق بلند کردن آن و قرار دادن در لولاها انجام خواهد شد. از لبه درب برای تراز کردن و نگه داشتن آن در محل استفاده کنید. می‌توان میله لولاها را به آرامی در قاب چارچوب قرار دهید تا درب در جای مناسب قرار بگیرد، اما تمام میله‌های لولاها را تا انتها به سمت پایین نکشید، زیرا امکان برداشتن آنها وجود دارد.

هنگامی که درب در جای خود قرار گرفت، وقت آن است که آن را آزمایش کنید، تا ببینید آیا با سهولت باز و بسته می‌شود. اطمینان حاصل کنید که درب بعد از بسته شدن در جای مناسبی قرار دارد و قفل و زبانه درب به راحتی در جای خود حرکت می‌کنند. در صورت رضایت، میله‌های لولاها را تا انتها در جای خود محکم کنید. تمامی اطراف درب را بازدید کنید تا در صورت وجود اشکال و یا درز مابین درب و چهارچوب، آنها را اصلاح کنید.

چهارچوب درب را به دیوار اطراف محکم کنید. در بعضی از محیط‌ها می‌توان با استفاده از جوشکاری، چهارچوب را به ستون‌ها و آهن‌های موجود در دیوار متصل کنید. البته باید دقت کنید که قبل از اتصال چهارچوب به دیوار، آن را تراز کنید و در حین نصب توجه داشته باشید که چهارچوب همچنان تراز بماند تا در آینده درب عملکرد مناسبی داشته باشد.

بعد از نصب چهارچوب، درب را در چهارچوب قرار دهید. این کار با قرار دادن درب در جای خود و عبور میله‌های لولا انجام دهید. چندین بار درب تازه نصب شده را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید که درب به خوبی می‌تواند حرکت کند. با دستورالعمل‌های ارائه شده توسط راهنمای کارخانه سازنده، یک مجموعه جدید دستگیره و قفل را نصب کنید.

مزایای استفاده از این نوع درب ها

این نوع از درب‌ها به راحتی باز نمی‌شوند و به خاطر داشتن یک صفحه فولادی در لایه‌های میانی، درب نمی‌شکند و در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد. به خاطر داشتن طرح‌های متنوع، می‌توان از آنها در هر محیطی استفاده کرد و زیبایی محیط را افزایش داد. هر رنگی را که مایل باشید می‌توانید برای آنها انتخاب کنید.

بیشتر بدانید : ” عوامل موثر در امنیت درب ضد سرقت

این درب‌ها علاوه‌بر محافظت در برابر ورودهای غیر مجاز، عایق خوبی در برابر دما و صدا هستند. به خاطر مقاومت بالا، حتی می‌توان از آنها در محیط‌های تجاری استفاده کرد. محدودیتی در محیط نصب آنها وجود ندارد. تمامی ابزار و یراق استفاده شده در درب‌های ضد سرقت از انواع مرغوب هستند و دوام بالایی دارند.

می‌توانید برای تهیه انواع درب‌های امنیتی با ما تماس بگیرید تا بهترین و مقاوم‌ترین درب‌ها را ارائه دهیم و در صورت نیاز، افراد باتجربه آن را برای شما نصب کنند.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *