سهند درب
خط میانی
نکات خرید درب ضد سرقت بر اساس ساختار محصول

نکاتی که در هنگام خرید درب های ضد سرقت باید توجه داشته باشیم

درب ضد سرقت علاوه بر اینکه برای هر ساختمانی لازم است،  یک درب گران نیز محسوب می شود. پس برای خرید آن لازم است فاکتورهای مهمی را در نظر داشته باشید تا هم بتوانید امنیت کافی را داشته باشید و هم هزینه شما هدر نرود. در ادامه به بررسی مهم ترین نکات خرید درب ضد سرقت پرداخته ایم.

نکات خرید درب ضد سرقت بر اساس ساختار محصول

اگر بخواهیم راهنمای خرید درب ضد سرقت را بر اساس ساختار این محصول ساماندهی کنیم؛ به 3 بخش مجزا از هم خواهیم رسید. اولین و مهم‌ترین جزء بدنه و ساختار داخلی درب و روکش آن است؛ دومین جزء یراق‌آلات مورد استفاده در تولید است و سومین جزء نیز چهارچوبی است که برای نصب از آن استفاده می‌شود. در ادامه بیشتر در مورد هر کدام از این 3 بخش توضیح می‌دهیم.

کیفیت ساختار داخلی و بدنه

همانطور که می‌دانید؛ برای خرید درب ضد سرقت با کیفیت باید در مورد جنس بدنه و ساختار داخلی محصول مطمئن شوید. داخل بدنه این محصولات از یک ورق فولادی مقاوم ساخته شده است که استحکام آن تا حدود زیادی به ضخامتش بستگی دارد. هر چقدر این ورق فولادی قوی‌تر باشد؛ استحکام درب در برابر ضربه بیشتر می‌شود. علاوه بر این لایه فولادی، یک لایه چوبی نیز در ساختار داخلی درب‌های ضد سرقت وجود دارد که معمولا از جنس MDF است. حتما می‌دانید که ام‌دی‌اف یک نوع فرآورده چوبی است که با ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود. بنابراین اگر هنگام خرید درب ضد سرقت ایرانی محصولی را انتخاب کنید که از MDF ضخیم‌تری درست شده باشد؛ قطعا برنده این بازی شما هستید.

نکات خرید درب ضد سرقت

علاوه بر لایه‌هایی که به آنها اشاره شد؛ برای ساخت این محصول از ورق‌های روکش مانندی استفاده می‌شود تا قابلیت‌های بیشتری به درب اضافه شود. به عنوان مثال برخی از روکش‌های فرآوری شده؛ خاصیت ضد آب دارند. در نتیجه اگر درب با آنها پوشیده شود؛ به سادگی در برابر تماس با رطوبت ظاهر اولیه خود را از دست نمی‌دهد. همچنین کشور سازنده روکش نیز درست مانند جنس روکش، بر روی کیفیت آن اثرگذار است. نوع و کیفیت روکش، یکی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت خرید درب ضد سرقت است.

بیشتر بدانید : ” نکاتی در مورد لولای درب‌های امنیتی و اهمیت آنها

یراق‌آلات نصب شده بر روی درب

تا وقتی از یراق‌آلات باکیفیت و مرغوب در تولید درب ضد سرقت استفاده نشود؛ نمی‌توان از ایمنی محصول اطمینان حاصل کرد. به این ترتیب یکی از نکات خرید درب ضد سرقت توجه به کیفیت یراق‌آلاتی مانند قفل، دستگیره، چشمی و… است. اگر تولیدکننده این موارد را از بهترین برندهای بازار انتخاب نکند؛ قطعا امنیتی که مشتری از این محصول مد نظر دارد حاصل نمی‌شود. پس استفاده از قفل و یراق مناسب و باکیفیت یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های یک درب ضد سرقت استاندارد و ایمن است.

سیلندرهایی که غالبا در ساخت قفل‌های استاندارد استفاده می‌شود از جنس مس است. ضمن اینکه از ساختاری برای تولید این قفل‌ها استفاده می‌شود که آنها را در برابر ضربه، اسید و مته بسیار مقاوم می‌سازد. بنابراین با خرید یک محصول باکیفیت می‌توانید مطمئن شوید که سارقان با اعمال زور و با توسل به روش‌های تخریبی قادر نخواهند بود وارد ساختمان شوند. سیستم قفل‌هایی که روی درب‌های ضد سرقت کار گذاشته می‌شود از نوع مولتی است که حاوی 16 و 20 زبانه هستند. عملکرد این قفل‌ها به گونه‌ای است که با قفل یک سویچ (قفل موقت) تنها یکی از زبانه‌های سیلندر حرکت کرده و درب را قفل می‌کند. اما اگر درب با استفاده از قفل دو سویچ (قفل‌های 20 زبانه) بسته شود؛ پنج زبانه از بالای درب، پانزده زبانه از قسمت بالا، وسط و پایین قسمت کناری درب وارد چارچوب می‌شود.

اگر قفل نصب شده روی درب 16 زبانه باشد؛ با استفاده از قفل دو سویچ، از هر طرف به جای 5 زبانه از 4 زبانه استفاده می‌شود. جنس بدنه این قفل‌ها از فولاد است که بر اثر وارد کردن ضربه دچار آسیب می‌شود. البته این آسیب‌دیدگی معنای بدی ندارد. چرا که باعث می‌شود مغزی سیلندر در جای خود محکم شده و دیگر به هیچ عنوان باز نشود. کاله یکی از بهترین تولیدکنندگان قفل‌های مطمئن و مخصوص درب‌های ضد سرقت است که دفتر مرکزی و کارخانه اصلی آن در کشور ترکیه واقع شده است. به همین دلیل بازار کشورمان پر از قفل‌های ایمن این شرکت است و اکثر محصولاتی که در بازار ایران فروخته می‌شود؛ به این قفل‌ها مجهز هستند.

چارچوب درب

درب ضد سرقت یک مجموعه کامل از درب و چهارچوب است که در صورت عدم همخوانی با هم از نظر کیفیت و ساختار، می‌توانند روی عملکرد یکدیگر تاثیرگذار باشند. به همین دلیل بیشتر افراد متخصص توصیه می‌کنند که هرگز با هدف خرید درب ضد سرقت ارزان وارد بازار نشوید. چرا که ممکن است محصول پیشنهادی به شما تمام ویژگی‌های یک درب استاندارد را داشته باشد؛ اما چهارچوب آن دقیق و باکیفیت نباشد. به طور کلی چهارچوبی که این درب‌ها باید روی آن سوار شوند؛ متفاوت از چهارچوب مخصوص درب‌های معمولی است.

بنابراین نمی‌توان یک درب ضد سرقت را روی چهارچوب معمولی کار گذاشت و حتما باید از چهارچوب‌های مخصوص درب ضد سرقت استفاده کرد. در تولید این چهارچوب هم باید از آلیاژ خوب و باکیفیت استفاده شده باشد و هم ورق‌ها با جوش co2 به هم متصل شده باشند. بهترین نوع ورق برای تولید چهارچوب درب ضد سرقت، ورقی است که حداقل 1.5 میلی‌متر ضخامت داشته باشد.

چارچوب درب ضد سرقت

بیشتر بدانید : ” خانه خود را با استفاده از درب‌های ضد سرقت ایمن کنید

چند نکته اساسی دیگر در خرید درب ضد سرقت

با در نظر گرفتن موارد بالا که به عنوان نکات خرید درب ضد سرقت از آنها یاد می‌شود می‌توانید مطمئن شوید که امنیت ساختمان شما تا حدود زیادی حفظ می‌شود. اما چند نکته ظریف دیگر نیز وجود دارد که بهتر است برای اطمینان صد در صدی آنها را نیز در نظر بگیرید. این نکات عبارتند از:

  • قفل‌هایی که روی این درب‌ها نصب می‌شود یا سویچی هستند یا گاوصندوقی. بنابراین سعی کنید با توجه به ویژگی‌های هر کدام و نیاز خودتان، قفل درب را انتخاب کنید.
  • اگر ساختمانی که قصد خرید درب ضد سرقت تهران را برای آن دارید امنیتی است؛ ویژگی‌های مازادی که روی برخی از محصولات لحاظ شده‌اند را در نظر بگیرید. به عنوان مثال می‌توانید در صورت نیاز، درب ضد سرقت خود را به شکل ضد گلوله سفارش دهید. این درب‌ها از ورق‌های بسیار ضخیمی تهیه شده‌اند که حتی در برابر گلوله مسلسل نیز بسیار مقاوم هستند.
  • اگر از محصولات یک تولیدکننده شناخته شده خرید نمی‌کنید؛ حتما در زمان تحویل درب، ضمانت‌نامه معتبر از فروشنده درخواست کنید. ضمن اینکه باید برند حک شده روی قفل و یراق‌آلات را نیز از نزدیک بررسی کنید تا مطمئن شوید که از بهترین برندهای بازار هستند.
خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *