سهند درب
خط میانی
راهنمای استفاده از درب‌های داخلی ام دی اف

راهنمای استفاده از درب‌های داخلی ام دی اف

در گذشته این یک روش معمول در ساخت و ساز بود که تقریبا یک سوم از چوب درخت را هنگام تبدیل آن به چوب مورد استفاده هدر می‌داد و تنها نزدیک به 70 درصد از چوب درخت مورد استفاده قرار می‌گرفت. با این حال، در سال 1966، یک کارخانه کارآفرینی در نیویورک با استفاده از ضایعات باقیمانده چوب برای تولید محصولات کامپوزیتی شبیه چوب، شروع به کار کرد و امروزه حدود 95 درصد از یک درخت استفاده می‌شود. تخته فیبر با چگالی متوسط یا MDF یکی از این محصولات چوبی است و با استفاده از آن، نجاران محصولی کاملا ارزان و موثر را به جای درب اتاقی ساخته شده از چوب‌های یک تکه برای خانه ایجاد کردند.

مبانی درب‌های داخلی ام دی اف

درب داخلی ام دی اف با تخته فیبر متوسط، محصولی ساخته شده از چوب پودر و فشرده شده است. MDF با استفاده از بقایای به جا مانده از درخت، از جمله خاک اره و تراش‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، ساخته می‌شود. در سال‌های اخیر، برخی از تولیدکنندگان شروع به ترکیب سایر مواد آلی مانند چوب بازیافت شده پس از مصرف می‌کنند. درب‌ها به منظور دستیابی به یک سطح یکدست و صاف، تصفیه می‌شوند. اغلب، طی چند روز می‌توان تمام مراحل را به اتمام رساند و پس از آن MDF برای مصارف مختلف، به خصوص برای درب‌های داخلی آماده خواهد بود.

استفاده از درب‌های داخلی ام دی اف

مزایای استفاده از درب‌های داخلی ام دی اف

ام دی اف از نظر شکل، طرحی یک دست دارد و برخلاف چوب، هیچ گره‌ای در آن وجود ندارد و سطح آن یکنواخت و بدون هیچ طرحی است. در حقیقت، درب اتاقی MDF با داشتن سطح صاف و یکنواخت شناخته می‌شوند و رنگ‌آمیزی و کار بر روی آنها آسان است. بر روی بیشتر ورق‌های ام دی اف، رویه‌ای قرار داده می‌شود که دارای طرح‌های مختلفی است. به عنوان مثال، اگر مایل هستید که درب اتاقی شما دارای ظاهر چوب واقعی باشد، می‌توانید به راحتی ام دی افی را انتخاب کنید که دارای طرح مورد نظر شما باشد.

از دیگر مزایای این درب‌ها می‌توان به این واقعیت اشاره کرد که درب داخلی ام دی اف قوی و محکم است و با قاطعیت در برابر پوسیدگی و سایر اشکالاتی که موجب آسیب به چوب واقعی می‌شود، مقاومت می‌کند. درب‌های داخلی ام دی اف به عنوان یک مانع بزرگ در برابر صدا عمل می‌کنند. علاوه بر این، درب‌های ام دی اف بسیار ارزان‌تر از درب‌های ساخته شده از تخته‌های چوبی هستند و محصولی پایدار خواهند بود، زیرا این درب‌ها با باقی مانده محصولات چوبی ساخته می‌شوند که قبل از این، دور انداخته می‌شدند. به این ترتیب، درب‌های ام دی اف نه تنها قیمت کمتری دارند، بلکه برای محیط زیست نیز مفید هستند.

تعمیر و نگهداری درب‌های داخلی ام دی اف

این درب‌های داخلی نسبت به درب‌های چوبی بسیار راحت‌تر نگهداری می‌شوند، زیرا کمتر مستعد پیچ و تاب، پوسیدگی و سایر مشکلات هستند. با این حال، درب‌های ام دی اف را باید هر از گاهی بررسی و مراقبت کرد. خوشبختانه، به دلیل ساختار مقاوم این درب‌ها، این نگهداری احتمالا چیزی بیشتر از تمیز کردن درب و روغن‌کاری لولاها نخواهد بود.

درب اتاقی ام دی اف یک انتخاب ارزان و پایدار برای خانه شما

استفاده از درب‌های داخلی ام دی اف گزینه‌هایی ارزان قیمت، با دوام و کارآمد برای خانه شما هستند. تقریبا بدون هیچ تعمیر و نگهداری، این درب‌ها می‌توانند در طی سال‌های متمادی قابل اعتماد باشند. برای دستیابی به ظاهری زیبا و پیچیده، رنگ‌آمیزی آنها آسان است.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *