سهند درب
خط میانی
با درب‌های اتاقی بیشتر آشنا شوید

با درب‌های اتاقی بیشتر آشنا شوید

درب‌های اتاقی به درب‌هایی گفته می‌شوند که در محیط داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله از بلاگ سهند درب به بررسی نکاتی در مورد درب‌های داخلی با کیفیت پرداخته ایم.

این درب‌ها باید به گونه‌ای باشند که با دیگربخش‌های داخلی خانه و یا شرکت هماهنگی لازم را داشته باشند. این درب‌ها معمولا یک لنگه هستند. سمت باز شدن آنها نسبت به محیطی که در آن نصب می‌شوند، در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی قفل‌هایی که در این درب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، ساده‌تر هستند و پیچیدگی زیادی ندارند.

نکاتی در مورد درب‌های داخلی با کیفیت

درب اتاقی در دو تقسیم‌بندی کلی قرار می‌گیرد، برخی از آنها تو پر هستند و به عبارت دیگر هیچ فضای خالی در داخل درب وجود ندارد و نوع دیگر که روکشی هستند، از دو یا چند مواد مختلف ساخته می‌شوند. درب‌های تو پر معمولا چوبی هستند و تمام درب از چوب ساخته می‌شود. اما درب‌های روکشی، با استفاده از یک کلاف چوبی و یک روکش از جنس چوب و یا مواد پی وی سی بر روی آن ساخته می‌شوند.

نکاتی در مورد درب‌های داخلی با کیفیت

بیشتر بدانید : “ اندازه استاندارد درب داخلی ساختمان

در هنگام انتخاب درب‌های داخلی باید نکاتی را مورد توجه قرار داد تا بتوان مناسب‌ترین نوع را انتخاب کرد. از این درب‌ها برای اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود. درب مورد استفاده برای سرویس‌های بهداشتی باید از موادی ساخته شده باشد که در برابر رطوبت مقاوم باشد. این درب‌ها در معرض رطوبت قرار دارند و در صورتی که از درب‌های تمام چوب برای این محیط‌ها استفاده شود، باید سطح چوبی درب، به طور کامل با مواد ضد آب پوشانده شود. در صورتی که پوشش مناسب بر روی درب نباشد، رطوبت به چوب نفوذ کرده و باعث پوسته پوسته شدن رنگ درب و باد کردن چوب می‌شود.

برای مراقبت از درب چوبی باید پوشش آن بررسی شود و در صورتی که جایی از پوشش آسیب دیده باشد آن را ترمیم کرد. اما درب‌های اتاقی با روکش پی وی سی، نسبت به رطوبت، مقاومت بیشتری دارند و می‌توانند با نگهداری کم، دوام زیادی داشته باشند. درب‌هایی با پوشش ضد آب در محیط‌هایی که رطوبت زیادی دارند، مانند سرویس‌های بهداشتی، مناسب‌ترین گزینه هستند.

هماهنگی درب اتاقی با سایر بخش های خانه

برای درب اتاق‌ها باید دربی را انتخاب کنید که با دیگر بخش‌های خانه هماهنگی داشته باشد. به طور کلی این درب‌های داخلی دارای طرح‌های مختلفی هستند و به راحتی می‌توانید طرح مناسب محیط را انتخاب کنید. برای اتاق‌ها، دربی را انتخاب کنید که کمترین صدا را از خود عبور دهد. هر قدر درب بتواند بیشتر جلوی انتقال صدا را بگیرد، صداهای دیگر بخش‌های خانه به داخل اتاق منتقل نمی‌شوند و می‌توانید محیطی بدون سر و صدا برای استراحت ایجاد کنید. این درب‌ها جلوی بیرون رفتن صدا را از اتاق می‌گیرند و بازی کودکان در اتاق باعث مزاحمت برای دیگر افراد خانه نمی‌شود.

می‌توانید طرح‌های کلاسیک و یا مدرن را برای درب‌های اتاقی انتخاب کنید. فقط باید توجه داشته باشید که طرح انتخابی شما با محیط داخل خانه و یا شرکت شما ترکیبی زیبا ایجاد کند. به راحتی می‌توان از رنگ‌های مختلفی برای آنها استفاده کنید، البته اگر مایل باشید تا درب اتاقی شما ظاهری چوبی داشته باشد، درب‌های داخلی با روکش چوبی نیز موجود است. این روکش‌ها طرح چوب‌های مختلف را دارند و در رنگ‌بندی‌های متفاوت از روشن تا تیره قابل انتخاب هستند.

به راحتی می‌توانید از هر دستگیره و یا قفلی بر روی این درب‌ها استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که دستگیره‌ای که برای آنها در نظر می‌گیرید، طرحی ظریف داشته باشد. نیازی نیست تا برای این درب‌ها از قفل‌های پیچیده و گران قیمت استفاده کنید. قفل درب‌های داخلی اتاقی فقط برای بسته نگه داشتن درب مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته اگر در اتاق لوازم با ارزشی داشته باشید می‌توانید از قفل‌های پیچیده‌تر استفاده کنید.

سهند درب سلماس انواع درب اتاقی و درب ضد سرقت در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را ارائه می‌دهد. تمامی محصولات از بهترین مواد اولیه ساخته می‌شوند و با کمترین نگهداری، دوام بالایی دارند. با ما تماس بگیرید تا مرغوب‌ترین محصولات را دریافت کنید.

بیشتر بدانید : “ انواع روکش درب چوبی اتاق

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *