سهند درب
خط میانی
درب ضد سرقت لوکس و ویژگی های آن

درب ضد سرقت لوکس و ویژگی های آن

درب ضد سرقت لوکس یک محصول ایمن و زیباست که از نظر استانداردهای ایمنی و طراحی ظاهری در جایگاه بهتری نسبت به درب‌های ضد سرقت معمولی قرار دارد.

ضرورت استفاده از درب ضد سرقت

درب عنصر مهمی در ساختمان محسوب می‌شود. این عنصر مهم از ساکنین ساختمان در برابر ورود سارقین محافظت می‌کند. همانطور که می‌دانید درب‌ها و پنجره‌ها دو راه اصلی هستند که سارقان به وسیله آنها وارد ساختمان شده و امنیت ما را به خطر می‌اندازند. برای مقاوم‌سازی پنجره‌ها روش‌های ساده و زیادی وجود دارد. به عنوان مثال جوش دادن حفاظ دور قاب پنجره یک روش ایمن و کارا برای مقاوم کردن این مدخل ورودی است. اما مقاوم‌سازی درب‌ها به همین سادگی که گفته شد نیست.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که قفل کردن درب‌های معمولی می‌تواند روش خوبی برای جلوگیری از ورود سارقان به منزل‌شان باشد. این در حالی است که دزدان حرفه‌ای با روش باز کردن اکثر قفل‌ها آشنا هستند و می‌توانند آنها را در عرض چند ثانیه و به کمک ابزارهای ساده باز کنند.

پس چاره کار چیست؟ برای حفظ امنیت ساختمان، هیچ راهی بهتر از استفاده از درب ضد سرقت نیست. این درب‌ها دارای ساختار و ویژگی‌های بسیار منحصربه‌فردی هستند که می‌توانند از شما و خانواده‌تان به خوبی محافظت کنند. با وجود این ویژگی‌ها مثبت، برخی از افراد معتقدند که درب‌های ضد سرقت معمولی ظاهر جذابی ندارند. برای این مشکل نیز راه حلی وجود دارد. این گروه از افراد می‌توانند از درب ضد سرقت لوکس برای ساختمان خود استفاده کنند. اگر می‌خواهید بیشتر در مورد این نوع درب‌ها و درب ضد سرقت سوپر لوکس بدانید ما را تا انتها همراهی کنید.

خرید درب ضد سرقت لوکس از سهند درب

 درب ضد سرقت لوکس چیست؟

درب‌های ضد سرقت برای اینکه بتوانند مجوزهای ایمنی و استاندارهای لازم را دریافت کنند باید بر اساس قوانین خاصی تولید شوند. این قوانین به گونه‌ای در نظر گرفته شده‌اند که رعایت هر چه بهتر و بیشتر آنها به مقاومت و استحکام بیشتر محصول کمک می‌کند. در کنار استانداردهای ایمنی، ظاهر این محصولات نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به طور کلی محصولی که از نظر استقامت و کیفیت، دارای تمام استانداردهای لازم است و برای ساخت آن نیز از طرح‌های خاص و ویژه استفاده شده است؛ درب ضد سرقت لوکس نامیده می‌شود. درب‌های ضد سرقت سوپر لوکس نیز نسبت به نوع لوکس این محصولات، در درجه کیفی بالاتری هم از نظر ساختاری و هم از نظر ظاهری قرار دارند. این محصولات برای نصب در ساختمان‌های لوکس و لاکچری طراحی شده‌اند و ایمنی صددرصدی آنها تضمین شده است. علاوه بر این قیمت درب ضد سرقت لوکس و سوپر لوکس بالاتر از درب‌ ضد سرقت معمولی است.

اصلی‌ترین ویژگی یک در ضدسرقت لوکس

درب‌های ضد سرقت لوکس بسیار مستحکم هستند. برخلاف درب‌های معمولی که با کوچک‌ترین فشار و ضربه خراب می‌شوند؛ این نوع درها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به سادگی تخریب نمی‌شوند. این محصولات در برابر ضربه مقاوم هستند و با لولاهای قوی و شیشه‌های مقاوم در برابر شکستن ساخته شده‌اند. این درب‌های زیبا حتی در برابر طوفان و باد و بارش باران نیز مقاومت زیادی دارند و با نصب آنها روی مدخل ورودی می‌توانید مطمئن شوید که هیچ کس به سادگی نمی‌تواند با اعمال فشار روی درب وارد ساختمان شود.

درب ضد سرقت به روش‌های معمولی که سارقان با آنها آشنا هستند قابل باز شدن نیست. این محصولات با هدف جلوگیری از ورود سارقان و غریبه‌ها به داخل ساختمان طراحی شده‌اند. برای اینکه قدرت آنها در زمینه جلوگیری از ورود افراد ناشناس تست شود؛ یک سری آزمایشات فنی روی آنها انجام می‌شود. در این آزمایشات تمامی روش‌هایی که معمولا سارقین با توسل به آنها وارد خانه می‌شوند روی محصول تست می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که دزدان با استفاده از ابزارهایی مانند چاقو یا پتک هم نمی‌توانند این درب‌ها را خراب کنند.

اکثر درب‌های ضد سرقت استاندارد، مقاوم در برابر آتش هستند. یک درب ضد سرقت باکیفیت و خوب باید خاصیت ضد حریق نیز داشته باشد. در واقع درب ضد سرقت لوکس به گونه‌ای طراحی شده که از گسترش شعله به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند. برای بررسی میزان مقاومت این محصولات در برابر آتش نیز آزمایشات گسترده و زیادی روی آنها انجام می‌شود. نتایج این آزمایشات نشان می‌دهد که محصول مورد نظر تا چه حد در برابر گرما و حرارت مقاوم است.

سایر ویژگی های این نوع درب ها

شرایط جوی ناپایدار روی کیفیت درب‌های ضد سرقت لوکس تاثیری نمی‌گذارد. شرایط جوی ناپایدار به شرایطی گفته می‌شود که هر لحظه امکان بارش برف و باران در آن وجود دارد. بیشتر مناطق کوهستانی و شمالی کشورمان دارای این اقلیم هستند. بنابراین بهتر است دربی برای ساختمان‌های این مناطق در نظر گرفته شود که در برابر باد، طوفان و باران مقاومت خوبی دارد.

این محصولات را می‌توان بسته به نیاز مشتری تولید کرد. درست است که اکثر محصولاتی که در بازار تحت عنوان درب ضد سرقت لوکس یا سوپر لوکس فروخته می‌شوند دارای استاندارهای ایمنی بالا و ظاهری همه پسند و جذاب هستند. اما اگر مشتری تمایل به اضافه یا کم کردن فاکتوری باشد؛ این کار با سفارشی‌سازی محصول امکان‌پذیر است.

درب‌های لوکس ظاهر جذابی دارند. در نگاه اول شاید به نظر برسد که استحکام بیشتر از هر فاکتور دیگری در تولید این محصولات در نظر گرفته شده است. اما واقعیت این نیست. جدا از عملکرد، ظاهر و زیبایی این درب‌ها نیز برای تولیدکننده از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

یک درب ضد سرقت لوکس باید دارای قفل‌های ایمن و باکیفیت باشد. کیفیت هر محصول را کیفیت اجزای تشکیل‌دهنده آن تعیین می‌کند. قفل یکی از مهم‌ترین بخش‌های این نوع درب‌هاست. بنابراین هر چقدر قفل باکیفیت‌تر و ایمن‌تری روی درب نصب شود؛ کیفیت محصول نهایی بالاتر می‌رود. برای تولید درب‌های لوکس معمولا از بهترین برند قفل موجود در بازار استفاده می‌شود.

یک درب استاندارد و باکیفیت، ارزش ملک شما را افزایش می‌دهد. شما به عنوان سازنده، با نصب و خرید درب ضد سرقت لوکس برای ساختمان می‌توانید به مشتریان خود این حس را القا کنید که امنیت آنها برای شما در اولویت است. بنابراین خریداران به ملک شما به عنوان یک آپارتمان لوکس نگاه می‌کنند و حاضر هستند بابت جزئیاتی که به آنها پرداخته‌اید پول بپردازند.

ویژگی های درب ضد سرقت لوکس

تفاوت درب ضدسرقت لوکس با سایر درب‌های ایمن

تفاوت بین این دو محصول را می‌توان از جهات مختلفی بررسی کرد. اما عمده تفاوت‌های آنها در فاکتورهای زیر نهفته هستند:

ویژگی‌های فنی: تمام درب‌های ضد سرقت، باید بر اساس استانداردهای مشخصی تولید شوند. اما این استانداردها خودشان دارای یک حداقل و حداکثری هستند. معمولا درب‌های ضد سرقت لوکس از نظر کیفیت متریال و شیوه به کار بردن آنها در پروسه تولید، دارای حداکثرها هستند. به عنوان مثال معمولا جنس فولاد، بدنه، پشم سنگ، لولاها، یراق‌آلات، قفل‌ها و روکشی که برای ساخت این محصولات استفاده می‌شود از بهترین‌های موجود در بازار هستند. این در حالی است که برخی از تولیدکنندگان برای ساخت درب‌های ضد سرقت معمولی خود بعضا از متریال‌های معمولی با حداقل استانداردها استفاده می‌کنند. البته این موضوع در مورد همه تولیدکنندگان صدق نمی‌کند.

ویژگی‌های ظاهری: بدنه اصلی درب‌های لوکس معمولا تمام چوب است. چوب راش یا گردو دو متریالی هستند که بیشتر برای ساخت این محصولات کاربرد دارند. همین موضوع سبب می‌شود که ظاهر این درب‌ها در مقایسه با درب‌هایی که با فرآورده‌های چوبی مانند درب اتاقی ام دی اف (MDF) یا درب اتاقی اچ دی اف (HDF) ساخته می‌شوند بهتر باشد. علاوه بر این معمولا طرح‌های به کار رفته بر روی بدنه چوبی درب‌های ضد سرقت لوکس، کاملا متمایز از طرح‌های متداولی است که برای درب‌های ضد سرقت معمولی استفاده می‌شوند.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *