سهند درب
خط میانی
ابعاد غیر استاندارد درب ضد سرقت

ساخت درب ضد سرقت سفارشی در ابعاد غیر استاندارد

هنگام تعویض درب ورودی ساختمان، سفارش درب جدید برای یک ساختمان نوساز و حتی خرید درب ضد سرقت برای یک ساختمان قدیمی هیچ فاکتوری به اندازه نحوه صحیح اندازه‌گیری تمام ابعاد چهارچوب از اهمیت برخوردار نیست. با دقت در اندازه‌گیری، دربی که تحویل شما داده می‌شود؛ از همه نظر استاندارد بوده و حتی مقاوم‌تر از دربی است که با ابعاد غیراستاندارد و ناهماهنگ با اندازه‌های چهارچوب ساخته شده است. در این مقاله، ضمن توضیح در مورد معایب سفارش و ساخت یک درب ضد سرقت با ابعاد غیراستاندارد، از اهمیت رعایت اصول در این اندازه‌گیری نیز صحبت می‌کنیم.

معایب استفاده از درب ناهماهنگ با ابعاد چهارچوب چیست؟

متاسفانه بسیار دیده شده که هنگام سفارش یا خرید یک درب جدید آماده، مشتریان اهمیتی برای هماهنگی میان ابعاد درب و ابعاد چهارچوب قائل نمی‌شوند. این در حالی است که حداقل در مورد محصولی مانند درب ورودی، توجه به ابعاد از اهمیت زیادی برخوردار است. ابعاد غیر استاندارد درب ضد سرقت می‌تواند معایب متعددی داشته باشد. به عنوان مثال، سفارش دربی که دقیقا به اندازه چهارچوب نیست؛ باعث می‌شود که هر چقدر بدنه و ساختار اصلی درب مستحکم و طبق اصول ساخته شده باشد؛ کیفیت مجموع عملکرد این محصول پایین بیاید. همانطور که می‌دانید؛ دور تا دور درب‌های استاندارد ضد سرقت، یک نوار درزگیر وجود دارد که وظیفه آن عایق‌بندی قسمت ورودی ساختمان است. ساخت محصول بر اساس ابعاد استاندارد درب ضد سرقت باعث می‌شود که این درزگیر درست در جای خودش قرار بگیرد و مانع تبادل دما و ورود گرد و خاک به داخل ساختمان شود.

مطالعه بیشتر :” درب ضد سرقت CNC روکش چوب 

 

ساخت درب ضد سرقت سفارشی در ابعاد غیر استاندارد

 

از طرفی، بی‌توجهی و بی‌دقتی در اندازه‌گیری، حتی موجب کاهش ایمنی محصول در برابر روش‌هایی می‌شود که سارقین معمولا با استفاده از آنها وارد ساختمان می‌شوند. وجود درز از هر نقطه‌ای بین چارچوب و بدنه درب، به معنی ایجاد فرصت برای سارقان جهت ضربه زدن به ساختار درب است. معمولا این قسمت‌ها محلی خوبی برای دیلم انداختن و یا ضربه زدن به چهاچوب جهت جدا کردن آن از بدنه درب هستند. بنابراین، هم برای اینکه بتوانید از تمام مزایای درب‌های ضد سرقت بهره ببرید و هم از فضای ساختمان خود تا جای ممکن بهتر و بیشتر محافظت کنید؛ باید محصولی را خریداری کنید یا سفارش دهید که دقیقا متناسب با ابعاد چهارچوب ساخته شده است. این موضوع به خصوص برای آن دسته از مشتریانی که قصد خرید درب برای یک ساختمان قدیمی را دارند از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای ساختمان‌های نوساز معمولا مجریان پروژه درب‌هایی را انتخاب می‌کنند که با چهارچوب خود فیکس شده و با همان چهارچوب به بازار عرضه می‌شوند. بنابراین، توجه به موضوع هماهنگی ابعادی درب با فریم دور آن، بیشتر برای افرادی مهم است که قصد تعویض درب‌های ورودی یک ساختمان قدیمی را دارند؛ ولی تمایلی ندارند که این محصول را با چارچوب آماده بخرند.

مطالعه بیشتر : “ نحوه تمیز کردن درب ضد سرقت

 

ابعاد درب ضد سرقت غیر استاندارد

 

نحوه صحیح اندازه‌گیری درب

به طور کلی 12 مرحله برای اندازه‌گیری درب های ورودی و داخلی وجود دارد که ما آنها را به صورت خلاصه در سه مرحله زیر توضیح می‌دهیم:

  • مرحله اول اندازه‌گیری عرض درب

با استفاده از یک متر فلزی دقیق که میلی‌مترها نیز روی آن مشخص شده است؛ درب قدیمی را از سه ناحیه پایین، وسط و بالا اندازه بگیرید. فراموش نکنید که برای به دست آوردن اندازه استاندارد درب داخلی ساختمان باید از ابعاد قسمت پشت درب استفاده کنید. چرا که درب در زمان بسته بودن از جلو ابعاد کوچک‌تری دارد. اگر برای ورودی ساختمان قصد خرید درب ضد سرقت دارید؛ حتما هم درب قدیمی را ببندید و هم قفل کنید و سپس اقدام به اندازه‌گیری کنید. سه عدد حاصله را به صورت دقیق با ذکر میلی‌مترها روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید. اگر ارتفاع درب زیاد است و قد شما اجازه اندازه‌گیری دقیق از قسمت بالا را نمی‌دهد؛ از یک چهارپایه کوچک استفاده کنید.

  • مرحله دوم اندازه‌گیری ارتفاع درب

برای اندازه‌گیری ارتفاع، حتما به یک دستیار و یک چهارپایه نیاز خواهید داشت. ابتدا درب را بسته و از داخل قفل کنید. سپس چهارپایه را در منتهی علیه سمت چپ ورودی ساختمان بگذارید و از دستیارتان بخواهید که روی چهارپایه برود. سر متر باید دست دستیارتان باشد و قسمت جمع شوند آن دست خودتان. برای اندازه‌گیری دقیق ارتفاع نیز باید 3 نقطه منتهی علیه چپ، وسط و منتهی علیه راست درب را با متر اندازه بگیرید و ابعاد آن را یادداشت کنید.

  • مرحله سوم: اندازه‌گیری ضخامت درب

منظور از ضخامت درب، فاصله بین صفحه‌هایی است که به عنوان پوشش، روی پشت و جلوی درب نصب شده است. این بعد درب را نیز باید از سه قسمت بالا، پایین و وسط اندازه بگیرید. برای اندازه‌گیری ضخامت، قلاب متر را به لبه داخلی درب متصل کرده و خود متر را به سمت صفحه خارجی بکشید. عددی که درست روبه‌روی صفحه خارجی درب است؛ نشانه ضخامت مورد نیاز شما می‌باشد. از آنجایی که ضخامت یکی از عوامل موثر بر روی قیمت درب ضد سرقت و انواع درب اتاقی است؛ باید در این مرحله نهایت دقت را به خرج دهید.

نکته مهم: اگر بین ابعادی که در زمان اندازه‌گیری عرض و ارتفاع به دست آمده اختلاف وجود داشت؛ اندازه بزرگ‌تر را برای ساخت در نظر گرفته و به سازنده درب اعلام کنید. به عنوان مثال اگر سه عدد به دست آمده از اندازه‌گیری عرض درب به ترتیب 90.5، 91 و 92 سانتی‌متر بود؛ دربی که برای ساختمان شما مناسب است باید 92 سانتی‌متر عرض داشته باشد. این موضوع در مورد ارتفاع درب نیز صادق است.

مطالعه بیشتر : “چه فاکتورهایی را برای انتخاب درب ورودی آپارتمان ها باید در نظر گرفت؟”

تعویض درب قدیمی با درب‌های ضد سرقت

توسعه روش‌های تولید انواع درب‌های ضد سرقت، این امکان را برای شما فراهم کرده که بتوانید حتی برای ساختمان‌های قدیمی نیز درب ضد سرقت تهیه کنید. نحوه تعویض درب ضد سرقت با درب قدیمی پروسه زیادی پیچیده‌ای ندارد. فقط باید دقیقا مانند زمانی که برای یک ساختمان نوساز درب سفارش می‌دهید؛ در اندازه‌گیری درب ورودی برای ساختمان‌های قدیمی نیز حساس باشید. اگر می‌خواهید از معایب ابعاد غیر استاندارد درب ضد سرقت در امان باشید؛ بهترین کار این است که انجام مراحل اندازه‌گیری را به عهده نصابی بسپارید که قرار است درب را بعد از ساخت روی چارچوب نصب کند.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *