سهند درب
خط میانی
باز کردن درب ضد سرقت بدون کلید

باز کردن درب ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت از چند بخش فنی مجزا تشکیل شده‌اند که همگی با هم و با هدف افزایش امنیت این محصول در قالب یک سیستم واحد کار می‌کنند. مهم‌ترین قسمت امنیتی این درب‌ها در کنار کلاف درب ضد سرقت ، قفل آنهاست. این قفل‌ها معمولا چند زبانه هستند و باز کردن آنها بدون تخصص و ابزار گاهی حتی غیرممکن است.

حالت‌های مختلف باز کردن درب ضد سرقت

وقتی بدون کلید پشت درب ضد سرقت می‌مانید؛ دو حالت بیشتر وجود ندارد. حالت اول اینکه درب قفل نشده باشد و فقط زبانه‌ای که به دستگیره متصل است بسته شده است و هنوز زبانه‌های اصلی قفل وارد چهارچوب نشده‌اند. در این شرایط شما می‌توانید از روش باز کردن درب ضد سرقت با کارت تلفن، کارت بانکی و یا یک تکه فیلم رادیولوژی استفاده کنید.

برای این کار کافیست که کارت را از قسمتی بالاتر از زبانه وارد درز بین درب و چهارچوب کرده و همزمان که کارت را در این درز به سمت پایین می‌کشید؛ درب را به سمت داخل فشار دهید. این کار باعث می‌شود که زبانه به عقب رانده شده و کارت مثل دستگیره برای شما عمل کند.

البته ضخامت کم این درز در برخی از درب‌هایی که به کمک درزگیر خوب آب‌بندی شده‌اند ممکن است باز کردن درب ضد سرقت با کارت را کمی دشوار کرده و به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

حالت دوم هم این است که درب قفل شده و شما بدون کلید پشت درب مانده‌اید. در این حالت برای باز کردن درب ضد سرقت باید با یک کلیدساز تماس بگیرید. از آنجایی که باز کردن قفل درب ضد سرقت بدون آسیب رساندن به بدنه درب و مغزی قفل یک کار تخصصی است؛ بهتر است این کار را به یک فرد حرفه‌ای بسپارید. حتی در این شرایط هم از آنجایی که زبانه این قفل‌ها از چند جهت درگیر شده و وارد چهارچوب شده‌اند؛ کار باز کردن درب ضد سرقت ممکن است بین 30 تا 45 دقیقه زمان ببرد.

 

باز کردن درب ضد سرقت با کارت

 

 روش‌های باز کردن قفل درب ضد سرقت بدون استفاده از کلید

شانس یک فرد عادی که آشنایی زیادی با شیوه کار قفل‌های امنیتی ندارد؛ برای باز کردن قفل درب ضد سرقت بستگی به نوع قفل به کار رفته در ساخت محصول دارد. معمولا محصولاتی که از قفل‌های غیراستاندارد و بی‌کیفیت در ساخت‌شان استفاده می‌شود؛ خیلی راحت‌تر باز می‌شوند و نیاز به زمان کمتری دارند.

از آنجایی که امنیت درب ضد سرقت به کیفیت قفل به کار رفته در آن بستگی دارد؛ هر چقدر قفل ایمن‌تر باشد باز کردن درب بدون استفاده از کلید دشوارتر خواهد شد. بنابراین همیشه توصیه می‌شود که در زمان خرید این درب‌ها، به کیفیت و برند قفلی که روی آن کار گذاشته شده است توجه کنید.

یکی از بهترین روش‌ها برای باز کردن درب ضد سرقت این است که یک کلید یدک برای آن بسازید. برای ساخت یدک می‌توانید با یک کلیدساز حرفه‌ای تماس بگیرید یا از کارشناسان بخش خدمات پشتیبانی فروشگاهی که درب را از آنجا تهیه کرده‌اید کمک بگیرید. در این شرایط اگر درب را از فروشگاه‌ها و مراکز مورد اعتماد تهیه کرده باشید؛ می‌توانید خدمات بهتری دریافت کرده و با پرداخت هزینه و بدون معطلی، کلید یدک درب را تحویل بگیرید.

 باز کردن درب ضد سرقت با کارت

علت استفاده از چند قفل روی درب‌های ضد سرقت این است که اگر درب قفل نشده و فقط بسته شده باشد و یک قفل روی آن نصب باشد؛ می‌توان با خم یا مهار کردن زبانک، آن را باز کرد و داخل ساختمان شد.

برای این کار فقط کافیست که یک کارت بانکی یا کارت تلفن در دسترس داشته باشید. همانطور که توضیح دادیم با وارد کردن این کارت بین زبانک و شکاف قفل و کمی هل دادن درب به داخل، قادر خواهید بود که کار همان دستگیره را انجام دهید و درب را باز کنید.

البته شما فقط زمانی می‌توانید از روش کارت برای باز کردن درب ضد سرقت استفاده کنید که سایر زبانه‌ها داخل بوده و وارد چهارچوب نشده باشند. با وارد شدن زبانه‌های دیگر از چند جهت به چهارچوب، عملا دیگر نمی‌توان با یک کارت ساده درب را باز کرد و نیاز به روش‌های دیگری است که در ادامه توضیح می‌دهیم.

 

باز کردن درب ضد سرقت با مته

 

 باز کردن درب ضد سرقت با تخریب قفل

قفل‌ها دارای یک سری ساچمه رمزگذاری شده هستند که اگر از درب خارج شوند؛ قفل از کار می‌افتد. بعد از خارج شدن این ساچمه‌ها می‌توانید با یک پیچ گوشتی ساده درب را باز کنید. خارج کردن ساچمه قفل نیاز به تخریب بدنه دارد و بعد از انجام آن باید درب برای ترمیم و تعویض روکش به کارخانه عودت داده شود.

اگر قصد دارید درب ضد سرقت منزل خود را با تخریب قفل باز کنید؛ باید یک دریل در دسترس داشته باشید. روی دریل یک مته آهنی با سایز 7 نصب کرده و به سراغ سوراخ کردن بدنه درب بروید. ساچمه‌های قفل در محلی حدودا 4 سانتی‌متر زیر سوراخ کلید قرار دارند. این محل را با احتیاط سوراخ کرده و با چکش چند ضربه به جای کلید بزنید. قاعدتا اگر محل درستی را برای مته‌کاری انتخاب کرده باشید با این چند ضربه ساچمه‌ها از همان محل خارج شده و شما می‌توانید با وارد کردن پیچ گوشتی به داخل قفل و چرخاندن آن درب را باز کنید. اگر درب باز نشد؛ مطمئن باشید که همه ساچمه‌ها خارج نشده‌اند.

از آنجایی که روزت درب ضد سرقت یک قطعه عالی برای جلوگیری از سوراخ کردن قفل است؛ معمولا قفل‌های روزت‌دار را نمی‌توانید به این شیوه باز کنید.

 باز کردن قفل‌های پیشرفته

در حال حاضر بسیاری از درب‌های ضد سرقت را مجهز به قفل‌های دیجیتالی می‌کنند تا ایمن‌تر شوند. گرچه با انتخاب این قفل‌ها  قیمت درب ضد سرقت  به مراتب بیشتر می‌شود؛ اما امنیتی که این محصولات دارند واقعا ارزشمند است.

باز کردن درب‌های مجهز به قفل‌های دیجیتال مانند قفل اثر انگشتی و کارتی بدون استفاده از کلید، نیاز به حضور یک کلیدساز حرفه‌ای در محل دارد.

اگر درب ضد سرقتی دارید که قفل هوشمند روی آن نصب شده است؛ هرگز خودتان راسا با روش‌هایی که در قسمت‌های قبل توضیح دادیم وارد عمل نشوید. چرا که ممکن است قفل را تخریب و غیرقابل استفاده کنید.

قفل‌های دیجیتال مثل قفل‌های مکانیکی ارزان قیمت نیستند و آسیب زدن به آنها هزینه زیادی را روی دست شما می‌گذارد. در این شرایط یا یک کلیدساز حرفه‌ای که در زمینه کار با قفل‌های دیجیتال تبحر دارد را خبر کنید یا با شرکت سازنده و پشتیبانی‌کننده از قفل تماس بگیرید و از آنها بخواهید که تعمیرکار متخصص به محل اعزام کنند.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *