سهند درب
خط میانی
مواردی درباره درب اتاقی برای خانه و یا شرکت

مواردی درباره درب اتاقی برای خانه و یا شرکت

درب اتاقی به درب‌هایی گفته می‌شود که در داخل ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درب‌ها را در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع تولید می‌کنند و برای جدا کردن بخش‌های مختلف خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب اتاقی از چوب طبیعی و یا با روکش مصنوعی ساخته می‌شود و در صورت استفاده از مواد مرغوب، دوام بالایی دارد. برخی از این درب‌ها مخصوص محیط‌های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی ساخته می‌شوند که این درب‌ها در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند.

درب داخلی چوبی

درب داخلی چوبی به طور کامل از چوب ساخته می‌شود. برای این نوع از درب، از طیف وسیعی از چوب‌ها می‌توان استفاده کرد. چوب راش، روس و گردو و دیگر انواع چوب را می‌توان برای ساخت درب مورد استفاده قرار داد. این چوب‌ها دارای گره‌های متفاوت و طرح‌های مختلفی هستند که بنا به نظر طراح، برای قرارگیری در خانه و متناسب با طراحی آن از یکی از این چوب‌ها برای ساخت درب‌های داخلی استفاده می‌شود.

درب داخلی چوبی دارای مقاومت بالایی است و سال‌ها دوام می‌آورد. از نکات منفی این درب، وزن و قیمت بالای این نوع از درب است. معمولا برای پوشش این نوع از درب از رنگ‌های چوب استفاده می‌شود تا سطح زیر رنگ مشخص باشد. یکی از دلایلی که از درب چوبی استفاده می‌شود، طرح‌های زیبای چوب طبیعی است. این طرح‌ها و گره‌ها در هر نوع از چوب متفاوت بوده و به زیبایی محیط کمک زیادی خواهند کرد. البته باید توجه داشت که درب چوبی در صورتی که در معرض رطوبت قرار بگیرد، خراب می‌شود.

درب داخلی با روکش مصنوعی

درب‌های داخلی با استفاده از روکش مصنوعی نیز ساخته می‌شوند و دارای قیمت پایین‌تری نسبت به انواع چوب طبیعی هستند. با استفاده از این روکش‌ها می‌توان طرح‌های متنوعی را برای درب ایجاد کرد. این درب‌ها با استفاده از روکش‌های مقاوم در برابر رطوبت نیز ساخته می‌شوند که برای استفاده در حمام و سرویس‌های بهداشتی مناسب خواهند بود.

به طور کلی از سه نوع روکش برای درب‌های اتاقی می‌توان استفاده کرد، روکش MDF، روکش HDF و روکش PVC.

درب داخلی با روکش MDF

این درب‌ها با استفاده از ورق‌های MDF ساخته می‌شوند و علاوه بر داشتن مقاومت بالا، طرح‌های متنوعی هم دارند. از انواع مختلف MDF می‌توان برای ساخت این درب‌ها استفاده کرد. درب‌ داخلی MDF دو نوع هستند، روکش‌دار و بدون روکش. طیف گسترده‌ای از طرح‌های MDF روکش‌دار را می‌توانید برای درب‌های اتاقی در نظر بگیرید. این روکش‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع موجود هستند و می‌توانید به راحتی انواعی را انتخاب کنید که با طرح خانه شما هماهنگ باشد.

نوع دیگر MDF که بدون روکش است را برای محیط‌هایی در نظر می‌گیرند که باید بر روی آنها از رنگ استفاده شود. این نوع از روکش را می‌توان رنگ‌آمیزی کرد. با رنگ کردن، این درب‌ها در برابر رطوبت مقاومت پیدا می‌کنند و می‌توان از آنها در محیط‌های مرطوب استفاده کرد.

درب با روکش HDF

درب‌های HDF با استفاده از یک چهارچوب چوبی ساخته می‌شوند و بر روی این چهار چوب ورق‌های HDF نصب می‌شوند. می‌توان برای این که این درب‌ها عایق صدا و دما باشند، در داخل آنها از پشم سنگ استفاده کنید. برای این که مقاومت آنها بالا رود، می‌توان از شبکه‌بندی چوبی استفاده کرد.

درب با روکش PVC

PVC در برابر رطوبت مقاوم است و از این درب‌ها برای سرویس‌های بهداشتی و جاهایی که امکان تماس رطوبت باشد استفاده می‌شود. در جاهایی که رطوبت هوا زیاد است، مانند مناطق ساحلی، استفاده از این درب‌ها رواج بیشتری دارد. به راحتی در محیط‌های مرطوب دوام خواهند آورد و تغییر شکل نمی‌دهند. این پوشش‌ها در رنگ‌بندی متنوع عرضه می‌شوند تا برای محیط‌های مختلف مناسب باشند.

می‌توانید برای مشاوره در مورد انتخاب مناسب‌ترین درب اتاقی با شرکت سهند درب سلماس تماس بگیرید.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *