سهند درب
خط میانی
انواع درب بر اساس شکل ظاهری

انواع درب بر اساس شکل ظاهری

یکی از اجزاء مهمی که در طراحی خانه باید مورد توجه قرار گیرد، درب خانه است. از طرف دیگر درب‌های داخلی هم نقش زیادی در دکوراسیون خانه دارند و در زمان طراحی باید توجه خاصی به آنها شود. برای اطلاعات بیشتر باید بدانید که درب‌ها علاوه بر مواد تشکیل دهنده بر اساس شکل ظاهری نیز طبقه بندی می‌شوند، هر کدام از انواع درب بر اساس شکل ظاهری را می‌توانید در خانه خود نصب کنید. البته باید طرز کار و محدودیت‌های آنها را هم بدانید، برای دانستن آن مطالب زیر را مطالعه کنید.

بررسی انواع درب بر اساس شکل ظاهری

انواع درب بر اساس شکل ظاهری که در زیر آورده شده است را ممکن است در خانه‌ها و ساختمان های مختلف دیده باشید. ما لیستی از انواع درب را برای شما آماده کرده‌ایم تا در زمان تصمیم‌گیری و خرید درب اتاقی ، بتوانید بهتر انتخاب کنید.

  • درب‌های لولایی

این نوع از درب‌ها بیشترین کاربرد و استفاده را در خانه‌ها و مکان‌های مسکونی دارند قسمت داخلی درب به روی یک لولا سوار می‌شود و به صورت نوسانی کار می‌کند، این درب‌ها پر کاربرد‌ترین درب‌های موجود در بازار هستند. از این نوع درب می‌توان برای آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی، حمام و درب اتاقی و به طور کلی برای هر کاربردی می‌توان از آنها استفاده کرد.

  • درب‌های هلندی

به لطف شکل ظاهری این درب‌ها به آسانی قابل تشخیص هستند، به صورت افقی بوده و پانل‌های متفاوتی دارند که در قسمت بالا و پایین درب قرار دارد و انتخاب خوبی برای محیط‌های پخت و پز هستند پس شما هم می‌توانید از آنها استفاده کنید. این درب‌ها از دو پنل مجزا تشکیل شده‌اند و این پنل‌ها به صورت مجزا حرکت می‌کنند.

درب‌های هلندی

  • درب‌های کشویی پنهان شونده در دیوار

این نوع از درب‌ها سالیان درازی است که مورد استفاده قرار گرفته‌اند، هر چند که اخیرا نسبت به آنها تجدید نظری جدی صورت گرفته است. بگذارید شما را مطلع کنیم که این نوع از درب‌ها حدود بین محیط داخل و خارج را مشخص می‌کنند، این از نوع درب‌ها را می‌توان به صورت تک لنگه و یا دولنگه ساخت. زمانی که این درب‌ها باز هستند تقریبا به طور کامل در داخل دیوار پنهان می‌شوند.

  • درب‌های غلتکی

این نوع درب‌ها در اکثر مواقع در گاراژ‌ها و یا انبار تجهیزات استفاده می‌شوند هر چند که در برخی از مواقع از آن برای ساختمان‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد مانند درب اتاق پذیرایی، اما شما می‌توانید از این درب‌ها برای جداسازی فضای داخلی خانه نیز استفاده کنید.

  • درب‌های دو طرفه

درب‌های دو طرفه چیزی نیستند جز مجموعه کاملی از درب‌ها که به هم متصل شده‌اند و به صورت تاشو در کنار هم قرار گرفته‌اند که معمولا در یک مسیر نصب شده‌اند و اکثرا برای فضاهایی مانند اتاق‌ها، آشپزخانه و یا درب کمد‌ها استفاده می‌شوند.

  • درب‌های کشویی

این نوع درب‌های کشویی معمولا برای محیط‌های خیلی باز استفاده می‌شوند ولی آنها را می‌توانید در حمام و یا درب کمد نیز ببینید. این درب‌ها مانند درب‌های معمولی و با نوسان باز و بسته نمی‌شوند و از طریق حرکت به روی یک ریل و با استفاده از دستگیره‌ای که به روی درب نصب است می‌بایست از آن استفاده کنید.

درب‌های کشویی

  • درب‌های محوری

این درب‌ها به حول دو محور در قسمت بالایی و پایینی خود در گردش هستند. ظاهر این درب‌ها معمولا ساده و شیک است و هیچ مشکلی ندارد. سبک و طرح مینیمالیستی این نوع درب، آن را برای استفاده در خانه‌های مدرن مناسب کرده است.

  • درب‌های فرانسوی

اگر شما به دنبال نوع خاصی از درب‌ها هستید، درب‌های فرانسوی انتخاب ایده آلی است، تعدادی لولای نصب شده در این نوع درب وجود دارد که به سمت هم متمایل می‌شوند و شما می‌توانید نمای بازی از محیط را نظاره گر باشید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوارن ما تماس بگیرید تا شما را در انتخاب مناسب‌ترین نوع راهنمایی کنند.

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *