سهند درب
خط میانی
انواع درب‌های داخلی برای منازل

انواع درب‌های داخلی برای منازل

پس از شروع به طراحی فضای داخلی منزل، متوجه خواهید شد که انواع زیادی از درب‌های داخلی وجود دارند که می‌توانید از بین آنها گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید، تا بتوانید به اتاق خود ظاهر مناسبی بدهید و در عین حال عملکرد آن را حفظ کنید. به زبان ساده، درب اتاقی امکان دسترسی به بیرون از خانه را فراهم نمی‌کند و در محیط داخلی نصب می‌شود، مانند درب‌هایی که در کمد، حمام، اتاق خواب و هر مکان محصور دیگر خانه یافت می‌شوند.

مدل‌های مختلف درب‌های داخلی

درب‌های داخلی لولایی

این درب‌های داخلی همچنین تحت عنوان درب‌های معابر شناخته می‌شوند. درب‌های لولایی متداول‌ترین نوع درب در خانه‌های ما هستند. یک طرف درب روی لولاها سوار شده است، در حالی که انتهای دیگر به داخل یا خارج اتاق می‌چرخد. درب‌های لولایی را می‌توان به عنوان یک عرشه تخت و حتی به عنوان یک درب آویز مورد استفاده قرار داد.

درب‌های کشویی

درب‌های کشویی همچنین تحت عنوان درب‌های گذرگاه مورد توجه قرار می‌گیرند و معمولا برای مناطقی که دارای فضای گسترده‌ای هستند، مانند اتاق خواب اصلی یا کمد، استفاده می‌شوند. این درب‌ها باز نمی‌شوند بلکه به جای آن، باید آنها را بر روی مسیر تعیین شده به عقب و جلو بکشید. از آنجایی که این درب‌ها باز نمی‌شوند، دیگر فضایی از اتاق را اشغال نمی‌کنند. با این حال، تنها بخشی از بازشو در زمان مورد نیاز قابل دسترسی است.

درب‌های جیبی

درب‌های جیبی چندین سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما اخیرا محبوبیت زیادی کسب کرده‌اند. می‌توان گفت درب‌های جیبی نوعی از درب بوده که به داخل و خارج فضای فراهم شده در داخل دیوار قابل حرکت هستند. درب‌های جیبی به صورت تک درب و همچنین درب‌های دوگانه قابل نصب بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

درب‌های فرانسوی

اگر به دنبال گزینه‌ای چشمگیر هستید، درب‌های فرانسوی انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود. این درب‌های داخلی بر روی لولاهای نصب شده در هر طرف آویزان شده و به سمت یکدیگر می‌چرخند و در یک نقطه مرکزی به هم می‌رسند. هنگامی که هر دو درب جانبی باز می‌شوند، منظره‌ای بدون مانع را به شما ارائه می‌دهند.

درب‌های تاشو

درب‌های تاشو چیزی جز مجموعه‌ای از درب‌ها نیستند که به هم وصل شده و به یکدیگر می‌چسبند. درب‌ها معمولا بر روی یک مسیر نصب می‌شوند که از بالا یا سری بازشو آویزان شده‌اند. این درب‌ها معمولا برای مناطقی از قبیل اتاق رختشویی، رختکن و کمد استفاده می‌شوند.

درب‌های هلندی

درب‌های هلندی به لطف طراحی آنها قابل تشخیص هستند. آنها به صورت افقی تقسیم بندی شده‌اند و پانل‌های جداگانه‌ای برای بخش‌های بالایی و پایینی خود دارند. به عنوان مثال چنین درب‌هایی می‌توانند گزینه خوبی برای فضاهایی مانند آشپزخانه باشند. همچنین می‌توانید از یک درب هلندی به عنوان درب ورودی استفاده کنید.

درب‌های غلتکی

درب‌های غلتکی یا درب‌های دارای برش مقطعی معمولا برای گاراژها و انبارها مورد استفاده قرار می‌گیرند اما به عنوان مثال یک فضای بسیار جذاب برای اتاق نشیمن نیز فراهم می‌کنند. می‌توانید از درب غلتکی برای جدا کردن فضای نشیمن داخلی از عرشه یا باغ استفاده کنید. این درب‌ها دارای غلتک‌هایی هستند که از بالا به درب متصل می‌شوند و درب با استفاده از آنها به طرفین حرکت می‌کند.

درب‌های پیستونی

یک درب پیستونی بر روی دو محور پیستونی فلزی در بالا و پایین درب نصب می‌شود. این گزینه یک درب بسیار شیک و ساده است و نیاز به هیچ دستگیره‌ای ندارد. طراحی و ساختار مینیمالیستی آن، آن را برای خانه‌های مدرن و معاصر به گزینه‌ای مناسب تبدیل کرده است.

هر نوع از درب را می‌توانید به سهند درب سلماس سفارش دهید، درب اتاقی و درب ضد سرقت. ما دارای طیف گسترده‌ای از درب‌های متنوع هستیم. با ما تماس بگیرید تا بتوانید مرغوب‌ترین درب را با قیمتی مناسب تهیه کنید. درب‌های ارائه شده توسط سهند درب سلماس از مواد اولیه و ابزار و یراق باکیفیت تهیه و تولید می‌شوند.

بیشتر بدانید : ” با درب‌های اتاقی بیشتر آشنا شوید

خط میانی
خط میانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *